VLAHOVIĆ ZAPOČEO, KVADRADO I SANDRO NASTAVILI: Fjorentina uništila Juve u Torinu! Krotone pobegao sa dna!

serija a, 14. kolo

Odigrane prve dve utakmice

Juventus je zadobio težak udarac od Fjorentine u Seriji A i to na svom terenu - 0:3 (0:1).

Sve je započeo srpski napadač Dušan Vlahović golom posle ekspresne kontre već u trećem minutu utakmice.

Da će Juve teško i do boda bilo je jasno posle crvenog kartona koji je posle intervencije VAR-a dobio Huan Kvadrado u 18. minutu zbog pogibeljnog starta nad Kastrovilijem.

Pokušavala je "Stara dama" u nastavku, ali je sve bilo gotovo kada je u 76. minutu Aleks Sandro savladao sopstvenog golmana. Prethodno je Leonardo bonući zamahnuo, ali i promašio loptu i prevario saigrača.

Da stvari budu još gore za torinski klub, poslednji gol "Viole" za ubedljiv trijumf postigao je njihov bivši igrač, Martin Kaseres.

Juventus je posle oduzimanja tri boda ranije dobijena službenim rezultatom zbog otkazanog duela sa Napolijem, i ovim porazom, ostao na 24 boda i pao na četvrto mesto na tabeli.

Planirali su nova tri boda, a imaju tri manje...

U prvoj utakmici dana, Krotone je ostvario vrlo bitan trijumf nad Parmom - 2:1 (2:0).

Oba gola za domaće dao je Žunior Mesias u prvom poluvremenu - u 24. i 44. minutu.

Slovak Juraj Kučka je vratio nadu "Mlekadžijama" golom u 57. minutu, ali nisu uspeli da izvuku makar bod.

Krotone je još u zoni ispadanja, alu su, bar za kratko, došli do 18. mesta sa dvet bodova dok je Parma dve pozicije bolje plasirana sa 12 osvojenih bodova.