SITI PREGAZIO ARSENAL USRED LONDONA! Drugoligaš izbacio Njukasl i stigao do polufinala!

liga kup engleske, četvrtfinale

Odigrane prve dve utakmice

Mančester siti je ubedljivo porazio Arsenal u derbiju četvrtfinala engleskogLiga kupa. U Londonu je na kraju bilo 1:4 (1:1).

Već u trećem minutu Gabrijel Žesus je doveo goste u vožstvo posle centaršuta Zinčenka, ali je večerašnji kapiten "Tobdžija", Aleksandr Lakazet, uspeo da kazni promašaje Sitijevih fudbalera koji su usledili i izjednači polse pola sata igre.

Odlično mu je centrirao povratnik na teren mladi Gabrijel Martineli, ali već na startu drugog dela igre morao je da napusti teren posle grubog faula Zeka Stivena koji je večeras stajao na golu "Građana".

Onda je sve krenulo naopako po Arsenal, po ko zna koji put ove sezone.

Islandski golman Runar Runarson je očajno boksovao loptu posle slobodnog udarca koji je izveo Rijad Marez i izabranici Pepa Gvardiole su ponovo vodili.

Samo pet minuta kasnije, u 59. minutu, Fil Foden je postigao još jedan gol, kako se posle videlo - iz ofsajda. VAR sistem nije na raspolaganju u ovoj rundi takmičenja.

Još jedan ekser u kovčeg Arsenala zabio je Ajmerik Laporte golom u 74. minutu utakmice.

Na ovaj način, klub iz Mančestera je nastavio odbranu trofeja, a menadžer domaćih Mikel Arteta, koji je večeras bio bez kapitena i najboljeg strelca Pjer-Emerika Obamejanga, mora da se nada pobedi u subotnjem derbiju Premijer lige protiv Čelsija, kako bi sačuvao posao.

Prethodno je Brentford priredio iznenađenje savladavši Njukasl junajted 1:0 (0:0) i izborivši plasman u polufinale.

Strelac pobedonosnog gola bio je Džošua da Silva u 66. minutu utakmice.

Engleski Liga kup, četvrtfinale:

Brentford - Njukasl 1:0 (da Silva 66)

Arsenal - Mančester Siti 1:4 (Lakazet 31 - Žesus 3, Marez 54, Foden 59, Laporte 74)