MANČESTER SE MUČIO SA FENJERAŠOM, REŠFORD IH VODIO DO TRIJUMFA! Bez municije na Vila parku!

Premijer liga, 13. kolo

Odigrane poslednje dve utakmice 13. kola

Objavljeno: 23:18h

Mančester junajted je ostvario važnu pobedu na gostovanju Šefild junajtedu u poslednjoj utakmici 13. kola Premijer lige.

U prvom meču dana, Aston Vila i Burnli su odigrali bez golova.

Tako klub iz Birminhema ima 19 bodova na 11. mestu prvenstvene tabele, ali iz samo 11 odigranih utakmica.

Burnli se ovim bodom popeo tik iznad zone ispadanja sa 10 osvojeni bodova.

Mnogo uzbudljivije je bilo na stadionu Šefilda. Domaći su poveli već u petom minutu golom Dejvida MekGoldrika posle greške golmana gostiju Dina Hendersona.

"Crveni đavoli" su ipak preokrenuli do kraja poluvremena. Markus Rešford i Antoni Marsijal su bili strelci u 26., odnosno 33. minutu.

Rešford je još jednom pogodio u uvodnim minutima drugog dela igre i činilo se da će klub iz Mančestera doći do rutinske pobede.

Mančester junajted, Markus Rešford, Antoni Marsijal

Ipak, i MekGoldrik postiže svoj drugi gol na meču u 87. minutu za neizvestan finiš. U nadoknadi je čak Muse mogao da donese bod domaćima, ali je Henderson dobro odbranio.

Mančester sada deli peto mesto sa Evertonom, ali ima meč manje, dok je Šefild zakuca za dno sa samo jednim bodom.

Aston Vila – Burnli 0:0

Šefild junajted – Mančester junajted 2:3 (MkGoldrik 5, 87 - Rešford 26, 51, Marsijal 33)