KOSTIĆEV AJNTRAHT VODIO 3:1 DO 90. I OSTAO BEZ POBEDE: Terzić trgnuo posrnule Milionere! (VIDEO)

Bundesliga, 12. kolo

Odigrane su 4 utakmice 12. kola nemačkog prvenstva

Objavljeno: 23:35h

Fudbaleri Ajntrahta i Borusije Menhengladbah odigrali su nerešeno 3:3, u utakmici 12. kola nemačke Bundeslige.

Borusija je povela u 14. minutu golom Larsa Štindla, ali je domaći tim vrlo brzo preokrenuo rezultat. Andre Silva je prvo u 22. minutu bio siguran sa bele tačke, da bi dva minuta kasnije doneo i vođstvo svom timu.

Ajmen Barkok je u 32. minutu povisio na 3:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Anjtraht je od 81. minuta igrao sa igračem manje, pošto je David Abraham zaradio drugi žuti karton, a Borusija je to i te kako iskoristila. Štindl je sa penala u 90. minutu smanjio na 3:2, da bi isti igrač u 95. minutu postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su u gostima Verder iz Bremena sa 2:1 i tako se iskupili posle debakla za vikend protiv Štutgarta zbog čega je uručen otkaz treneru Lusijenu Favru, a brigu o timu do kraja sezone je preuzeo njegov pomoćnik Edin Terzić.

Poveli su "milioneri" golom Rafaela Gereira u 12. minutu, da bi Verder izjednačio u 28. minutu pogotkom Kevina Mohvalda. Pobedu Borusiji doneo je Marko Rojs golom u 79. minutu.

Štutgart i Union Berlin su odigrali nerešeno 2:2.

Poveo je gost preko Marvina Fridriha u četvrtom i Tajvoa Avonija u 77. minutu, ali je Štutgart golovima Saše Kalajdžića u 85. i prvom minutu sudijske nadoknade došao do boda.

Bundesliga, 12. kolo:

Utorak

Ajntraht Frankfurt – Borusija Menhengladbah 3:3 (Andre Silva 22 pen, 24, Barkok 32 – Štindl 14, 90 pen, 90+5)

Herta – Majnc 0:0

Štutgart – Union Berlin 1:2 (Kalajdžić 85 – Fridrih 4, Avonidži 77)

Verder – Borusija Dortmund 1:1 (Movald 28 – Gereiro 12, Rojs 79)