ASPAS NASTAVLJA DA BRILJIRA, POSTAO NAJBOLJI STRELAC LA LIGE: Selta demolirala Kadiz i prešla u gornji deo tabele!

Primera, 13. kolo

Aspas je učestvovao u 121 od 270 golova Selte u prethodnih šest sezona

Odigrana je poslednja utakmica 13. kola španske Primere. Selta je u Vigu deklasirala Kadiz, a sve golove postigla je u prvih 45 minuta meča - 4:0.

Domaćin je stigao do vođstva već u šestom minutu utakmice preko Nolita.

Jago Aspas je bio asistent, kao i kod trećeg gola, a između njih je stigao i da se upiše u strelce sa bele tačke u 31. minutu. Tako je izbio na prvo mesta liste strelaca La Lige sa sedam golova i četiri dodavanja (dva više od Ojarzabala iz Sosijedada).

U 43. minutu Fran Beltran je najavio potop gostiju, a već u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Brajs Mendes je pogodio na asistenciju Denisa Suaresa za 4:0.

Selta je u nastavku spustila nogu sa gasa i poštedela Kadiz još težeg poraza. Još dva gola domaćih su poništena zbog ofsajda.

Kadiz je uprkos porazu ostao visoko kotiran, sedmi su na tabeli sa 18 bodova. Selta se popela na devetu poziciju sa 16 osvojenih bodova.

Primera, 13. kolo:

Petak

Valjadolid - Osasuna 3:2

Valensija - Bilbao 2:2 Hetafe - Sevilja 0:1 Ueska - Alaves 1:0 Real Madrid - Atletiko Madrid 2:0

Sosijedad - Eibar 1:1

Betis – Viljareal 1:1

Elče - Granada 0:1