LALATOVIĆU DERBI VOJVODINE, OPET SU DRUGI! Radnički i Rad do pobede u 91, Đuričković junak! Minimalac Novog Pazara!

superliga, 18. kolo

U 17.00 Voždovac dočekuje Partizan

Objavljeno: 17:25h

Odigrane su još četiri utakmice 18. kola Superlige Srbije.

Vojvodina je u centralnom meču utakmica igranih od 14 časova ostvarila pobedu na gostovanju Spartaku - 1:0. Radnički i Rad su do trijumfa stigli u sudijskoj nadoknadi protiv Zlatibora, odnosno, Mačve.

Novi Pazar je kod kuće bio bolji od Metalca minimalnim rezultatom.

Spartak - Vojvodina 0:1

U derbiju dana, Vojvodina je slavila na gostovanju Spartaku minimalnim rezultatom. U prvom poluvremenu bilo je dosta prilika, ali ne i golova. Gosti jesu u finišu zatresli mrežu Subotičana, ali je gol poništen zbog prekršaja Devetaka nad kapitenom domaćih Matoševićem.

Već u 50. minutu, Miodrag Gemović je ipak doneo Vojvodini vođstvo, a ispostavilo se i novu pobedu.

Novosađani imaju 39 bodova na drugoj poziciji, a Spartak je šesti sa 30 bodova.

Novi Pazar - Metalac 1:0

Novi Pazar je golom Almira Aganspahića u 47. minutu slavio trijumf nad Metalcem.

Domaći su sada 13. sa 20 osvojenih bodova, dok je tim iz Gornjeg Milanovca 11. sa 25 bodova.

Radnički Niš - Zlatibor 2:1

Nišlije su u nadoknadi vremena došle do velike pobede nad Zlatiborom - 2:1. Petar Đuričković je doveo domaće u vođstvo u 38. minutu, ali je Ifet Đakovac izjednačio u 54.

Izgledalo je da će bodovi biti podeljeni na "Čairu", ali je u 91. minutu Đuričković postigao svoj drugi gol i doneo tri boda svojoj ekipi.

Radnički se popeo na deveto mesto sa 27 bodova. Zlatibor je 18. sa 15 bodova.

Mačva - Rad 0:1

I Rad je do pobede stigao u poslednjim minutima utakmice u Mačvi, i to autogolom domaćih.

U duelu timova koji se bore za opstanak, "Građevinari" su ostvarili vrednu pobedu i sada su 17. sa 16 bodova dok je Mačva ostala poslednja sa samo 11 osvojenih bodova.