ČUKA ZGAZILA JAVOR ZA POVRATAK NA 4. MESTO; MIROSAVLJEV ZA MINIMALAC PROLETERA! Radnik preokrenuo u Topoli!

superliga, 18.kolo

Odigrane četiri utakmice 18. kola

Objavljeno: 21:09h

U okviru 18. kola Superlige Srbije danas su odigrane četiri utakmice. Mladost i Napredak su odigrali bez golova u Lučanima, a Proleter je minimalnim rezultatom savladao Inđiju.

Radnik iz Surdulice je slavio u Bačkoj Topoli sa 3:1, dok je Čukarički bio ubedljiv na svom terenu protiv Javora - 3:0.

Mladost - Napredak 0:0

U meču sa malo šansi i uzbuđenja, Mladost i Napredak su podelili bodove. Tim iz Lučana je deveti na tabeli Superlige sa 26 bodova, Kruševljani su 15. sa 17 bodova.

Proleter - Inđija 1:0

Novosađani nisu briljirali protiv Inđije, ali su opravdali ulogu favorita. Gol za pobedu je postigao Milan Mirosavljev u 78. minutu.

Proleter je peti sa 32 boda dok je Inđija 14. na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

TSC Bačka Topola - Radnik Surdulica 1:3

Radnik iz Surdulice je preokretom u drugom poluvremenu ostvario važnu pobedu na gostovanju TSC-u.

Domaći su došli u vođstvo golom Damjana Dostanića u 39. minutu utakmice. u nastavku, Nemanja Subotić najavljuje preokret već u 50. minutu.

Vuk Mitošević postiže novi gol za Surduličane u 69. minutu, a pobedu overava Dajan Ponjević golom u četvrtom minutu nadoknade.

Radnik se ovim trijumfom popeo na osmu poziciju na tabeli sa 27 bodova dok je TSC ostao 12. sa 21 sakupljenim bodom.

Čukarički - Javor Matis 3:0

"Čuka" je bila ubedljiva kao domaćin Javoru - 3:0. Veljko Birmančević je postigao gol za vođstvo u 35. minutu meča.

U nastavku, prvo je Stefan Kovač duplirao prednost Beograšana šutem sa ivice šesnaesterca u 67. minutu pre nego što je Milutin Vidosavljević postavio konačnih 3:0 u 71. minutu.

Čukarički je tako brzo vratio četvrtu poziciju od Proletera, imaju takođe 32 boda. Javor je 13. sa 18 bodova.