DINAMO BEZ PRIMLJENOG GOLA I NA PROLEĆE U EVROPI: Omonija upropastila srpski PAOK, strašan preokret Milana!

Liga Evrope, 5. kolo

Izuzetno zanimljivi rezultati, neki iznenađujući, a neke ekipe su rešile prolazak u nokaut fazu

Kompletirano je 5. kolo Lige Evrope u kojima smo dobiti rasplet, ali i zaplet u nekoliko grupa.

Fudbaleri PAOK-a izgubili su svaku šansu da prezime u Ligi Evrope, pošto su u Nikoziji poraženi od Omonije rezultatom 2:1.

"Dželat" Crvene zvezde iz kvalifikacija za Ligu šampiona je u 83. minutu došao do pobedonosnog gola kojim je solunski tim ostao na 5 osvojenih bodova.

PSV mu je pobegao na nedostižnih 9 pobedom u Granadi od 1:0.

Najveća drama viđena je u grupi F u kojoj su obe utakmice završene nerešenim ishodima.

Napoli je u Alkmaru vodio, AZ je izjednačio, a onda i promašio penal. Tačnije, David Ospina je odbranio i sačuvao Napolitance na vrhu sa 10 bodova.

AZ je ostao na 8, baš kao i Sosijedad koji nije uspeo da savlada Rijeku na svom stadionu. Hrvati su dva puta vodili u Baskiji, a na kraju došli do prvog boda i najvećeg iznenađenja večeri – 2:2.

U poslednjem kolu se sastaju Napoli i Sosijedad, odnosno, Rijeka i AZ.

Roma je u Rimu obezbedila prvo mesto u grupi A pobedom nad Jang Bojsom, i to posle preokreta. Gosti iz Berna su poveli u 34. minutu golom Ensamea i to u jeku napada "vučice".

Ali, stvari su brzo došle na svoje mesto i već do poluvremena je stiglo izjednačenje preko Borhe Majorala u 44. minutu.

Posle 14 minuta igre u nastavku Rikardo Kalafiori je sjajnim golom doneo preokret i mirniji finiš utakmice Rimljanima.

U drugom susretu grupe A u Klužu je istoimeni tim remizirao bez golova sa komšijama, CSKA iz Sofije.

U grupi B Arsenal nije kalkulisao i dobio je ubedljivo Rapid iz Beča sa 4:1, a to je iskoristio Molde i sa 3:1 protiv Dandalka došao nadomak prezimljavanja.

Naime, u poslednjem kolu će Rapid dočekati Molde u prestonici Austrije, a Norvežanima koji su dobili prvi meč sa 1:0 će biti dovoljan i remi ili bilo koji poraz od jednog gola razlike.

U grupi C je sve i ranije bilo jasno, ali su Slavija i Bajer Leverkuzen ipak ostvarili pobede u borbi za prvo mesto.

"Farmaceuti" su na Azurnoj obali bili bolji od Nice sa 3:2, a Česi su u Pragu bili ubedljivi protiv Hapoel Ber Ševe – 3:0.

Manje-više, sve je bilo jasno i u grupi D, ali su i Rendžers i Benfika opravdali ulogu favorita – Škoti protiv Standarda (3:2), odnosno, Portugalci protiv Leha (4:0).

Do toga su došli i fudbaleri Lila pobedom nad Spartom iz Praga 2:1 (0:0), posle preokreta, a na isti način je slavio i Milan nad Seltikom od 4:2 (2:2).

Lider Serije A je gubio sa 0:2 posle 15 minuta golovima Rogića i Eduarda.

Do poluvremena su izjednačili Čalhanoglu iz slobodnog udarca u 24. minutu i Kastiljeho dva minuta kasnije.

U nastavku je mladi Haug doneo 3:2, a konačan rezultat postavio Dias u 82. minutu.

Prava "ludnica" viđena je u Austriji gde je Totenhem prokockao prvo mesto, makar pred poslednje kolo.

LASK je prvi zadao udarac Totenhemu golom Mičorija u 42. minutu, a Geret Bejl je izjednačio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Onda najpre Son donosi preokret golom u 56. minutu, a LASK u igru vraća Egeštajn u 84. minutu.

Samo tri minuta kasnije je Visinger skrivio penal, a Dele Ali doneo 3:2 Totenhemu, koje je garantovalo prvo mesto, ali je to sprečio Karamoko u 93. minutu.

Za sada je prvi u toj grupi J Antverpen koji je sa 3:1 savladao Ludogorec.

Proleće u Evropi je obezbedio i Dinamo Zagreb, pobedom nad Fejenordom u Roterdamu rezultatom 2:0.

Fejenord će se za drugo mesto boriti sa Volfzbergerom koji je ove večeri bio bolji od CSKA iz Moskve istim rezultatom.