LIGA ŠAMPIONA: Iks Dortmunda i Lacija, Žiru demolirao Sevilju, PSŽ slavio na Trafordu! Barsa solidna, Briž moćan!

liga šampiona, 5. kolo

Odigrano još jedno kolo!

Objavljeno: 23:11h

GRUPA E

Fudbaleri Krasnodara su večeras kao domaćini pobedili Ren 1:0, u petom kolu Grupe E Lige šampiona.

Ovom pobedom Krasnodar je obezbedio treće mesto i proleće u Ligi Evrope, dok će Ren završiti takmičenje kao poslednji u grupi.

Pobedonosni gol za Krasnodar je dao Markus Berg u 71. minutu. On je izašao sam ispred golmana i rutinski poslao loptu u gol.

Fudbaleri Čelzija pobedili su večeras u gostima Sevilju 4:0, u petom kolu Grupe E Lige šampiona.

Čelzi je pobedom, kolo pre kraja, obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Sevilja sigurno druga. Obe ekipe su se već plasirale u osminu finala Lige šampiona.

Čelzi je poveo u sedmom minutu golom Olivijea Žirua, koji se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio levi ugao gola.

Olivije Žiru je svojim drugim golom u 54. minutu duplirao prednost Čelzija, nakon odlične asistencije Matea Kovačića. Treći gol i het-trik Žiru je postigao u 74. minutu, posle odličnog udarca glavom.

Svoje sjajno veče, Olivije Žiru je krunisao četvrtim golom, iz penala u 83. minutu.

Ranije danas, Krasnodar je pobedio Ren 1:0, i tako obezbedio treće mesto u grupi i proleće u Ligi Evropa, dok Ren završava takmičenje kao poslednji.

U poslednjem kolu, Čelzi će dočekati Krasnodar, dok će Sevilja gostovati Renu.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA F

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su odigrali nerešeno 1:1 na domaćem terenu protiv Lacija, u utakmici petog kola Grupe F.

Domaća ekipa je povela golom Rafaela Gerera u 44. minutu, a konačan rezultat utakmice postavio je Ćiro Imobile golom u 67. minutu iz penala.

Borusija je osigurala osminu finala Lige šampiona zbog boljeg medjusobnog učinka od ekipe Briža.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Briža pobedili su na svom terenu ekipu Zenita iz Sankt Peterburga sa 3:0.

Belgijska ekipa je povela golom Šarla de Ketelara u 33. minutu. U nastavku utakmice Hans Vanaken je golom sa "bele tačke" u 58. minutu uvećao prednost Briža, a konačan rezultat postavio je Noa Lang golom u 73. minutu.

Na tabeli Grupe F Borusija je prva sa 10 osvojenih bodova, Lacio je na drugom mestu sa bodom manje, Briž se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova, a ekipa Zenita je na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.

U poslednjem kolu ove grupe u direktnom duelu koji odlučuje o prolasku u osminu finala Lige šampiona, 8. decembra igraju ekipe Lacija i Briža, a u drugom meču Zenit dočekuje Borusiju.

GRUPA G

Fudbaleri Pari Sen Žermena večeras su u gostima pobedili Mančester junajted 3:1, u petom kolu Grupe H Lige šampiona.

Poveo je Pari Sen Žermen u šestom minutu golom Nejmara, koji je odbijenu loptu u šesnaestercu sanžnim udarcem sproveo u gol.

Izjednačenje Mančesteru je doneo Markus Rašford u 32. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca.

Pari Sen Žermen je ponovo poveo u 69. minutu, nakon što se Markinjos najbolje snašao u gužvi pred golom i ubacio loptu u mrežu.

Tačku na meč je postavio svojim drugim golom Nejmar, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mančester junajted je od 70. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je Fred dobio drugi žuti karton.

Ranije danas, Lajpcig je pobedio u gostima Bašakšehir 4:3.

Pari Sen Žermen, Mančester i Lajpcig su osvojili po devet bodova, i u poslednjem kolu će se odlučivati o raspletu u grupi, dok je Bašakšehir sigurno poslednji, sa tri boda.

U poslednjem kolu, Pari Sen Žermen će dočekati Bašakšehir, dok će Mančester gostovati Lajpcigu.

GRUPA H

Fudbaleri Lajpciga su danas u gostima pobedili Bašakšehir 4:3, u petom kolu Grupe H Lige šampiona.

Lajpcig je poveo u 26. minutu golom Jusufa Poulsena. Marsel Sabicer je šutirao sa 25 metara, a lopta je zakačila Poulsena, promenila pravac i završila u golu.

Nordi Mukiele je golom u 43. minutu duplirao prednost Lajpciga, preciznim šutem sa 12 metara.

Bašakšehir se vratio u meč golom Irfana Kavečija u trećem minutu nadoknade poluvremena. Edin Višča je iz kornera prosledio loptu na ivicu šesnaesterca, a Kaveči iz prve uputio precizan šut.

Treći gol za Lajpcig je dao Dani Olmo u 66. minutu. Samo šest minuta kasnije drugim golom Irfan Kaveči je smanjio prednost Lajpciga.

Izjednačenje Bašakšehiru je svojim trećim golom doneo Kaveči u 85. minutu. Lajpcig ipak stiže do pobede u drugom minutu sudijske nadoknade golom Aleksander Sjorlota.