ZVEZDI DERBI U NOVOM SADU: Vojvodina samu sebe pobedila, presudile dve greške odbrane!

superliga, 15. kolo

Sva dešavanja sa utakmice pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 19:27h

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u Novom Sadu u derbiju kola nad Vojvodinom sa 2:0.

Crveno-beli su tako zadržali prednost od devet bodova u odnosu na Partizan.

Morao je tim Dejana Stankovića dobro da se oznoji za ova tri boda. Vojvodina je igrala sasvim solidno tokom celog meča. Ipak, Lalatovićevom timu je falilo nešto kako bi veliki broj šansi i centaršuteva pretvorio u ozbiljniju priliku ili gol.

Već u 40 sekundi utakmice Miljan Vukadinović je imao sjajnu priliku, bio je sam pred Borjanom koji je ipak nadljudskim naporom njegov šut odbranio.

1 / 4 Foto: Starsport©

U prvih 15-ak minuta igre videli smo dinamičan fudbal na obe strane, ali tempo se usporavao kako je meč proticao.

Zvezda je odigrala odbrambeno baš italijanski i sitnim faulovima je sekla napade rivala.

Prvi gol bio je delo Milana Gajića u 26. minutu. Sevnula je tada kontra, a desnog beka su bukvalno pustili defanzivci Lala da sa lopto dođe na 16 i zakuca loptu u mrežu.

Ritam se nije mnogo promenio ni u drugom poluvremenu, a Veljko Nikolić samo nekoliko momenata pošto je ušao u igru pada u kaznenom i to je bio penal. Činilo se da mu lopta beži i nepotrebno ga je srušio Đuričin.

Realizator je bio Ben i tako postavio konačnih 2:0.

Sva dešavanja sa utakmice pratili ste na Espreso.co.rs!

90' Kraj! To je to, pobeda Zvezde!

86' Gotovo je ovde sve, kao da igrači obe ekipe čekaju kraj.

75' Siguran je Ben! 2:0!

74' Penal za Zvezdu! Nikolić je ušao u igru i odmah je iznudio najstržu kaznu. Đuričin je ovde potpuno nepotrebno srušio vezistu!

72' Vojvodina ima inicijativu i velika je borba. Malo, malo, pa faul.

64' Ponovo bez većih uzbuđenja u Novom Sadu...

55' Kakav promašaj Falćinelija. Izbio je 1 na 1 sa golmanom Voše, ali je šutirao mlako i pravo u njega.

50' Sada je Mirko Ivanić lepo driblao i na kraju šutirao, ali ode lopta preko gola.

47' Ušao je Aranđel Stojković na poluvremenu i imao prvu priliku, ali njegov šut lako hvata briljantni Borjan.

45' Bez previše uzbuđenja pred kraj poluvremena, nadamo se da ćemo u nastavku gledati fudbal kakav je višen na početku utakmice.

36' Kolosalna prilika za Ivanića, ali veoma loše je šutirao sa oko 17 metara.

32' Sada mesarski start Erakovića nad Đorđevićem ako ne grešimo.

30' Borjan ponovo brani, dobra prilika, pokušao je Andrić.

26' Gooooooooool!!!! Sevnula je kontra Zvezde, odbrana Vojvodine pustila Gajića koji zakucava loptu sa 16 metara!

22' Sada je opao tempo...

19' Dobro je to bilo, dva decimetra delila Bena od pogotka.

17' Faul Devetaka nad Benom, slobodan udarac sa 17 metara. Idealna prilika.

16' Bjeković je nanizao maltene celu odbranu Zvezde koja ga je nemo posmatrala kako dribla, ali na kraju ništa nije napravio.

12' Dinamičan početak meča nema šta. Zvezda je organizovala jedan smislen napad, ali Kanga je poslao netačan pas ka Gajiću.

1' Au kakva odbrana Borjana!! Vukadinovič je sve lepo odradio, ali nema gola!

17:30 - Meč je počeo!

17:05 - Imamo sastave, nešto duže smo na njih čekali nego inače.

Vojvodina: Vuklić, Bjeković, Devetak, Čović, Đorđević, Andrić, Drinčić, Mrkaić, Bojić, Bralić, Vukadinović

Vojvodina: Vukliš - Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević - Drinčić - Čović, Bjeković, Bojić, Vukadinović - Mrkaić Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Eraković - Sanogo, Petrović - Ben, Kanga, Ivanić - Falčineli.