NOVI PORAZ FULAMA: Vest Hem bolji od Šefilda!

premijer liga, 9. kolo

Objavljeno: 17:14h

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na gostujućem terenu u Londonu Fulam sa 3:2, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Everton je poveo već u prvom minutu golom Dominika Kalverta-Luina, a izjednačio je Bobi Rid u 15. minutu. Novo vodjstvo gostima doneo je Kalvert-Luin svojim drugim golom na utakmici u 29. minutu, a treći gol za Everton postigao je Abdulaj Dukure u 35. minutu.

Fulam je u 68. minutu mogao da smanji zaostatak, ali je Ivan Kavaleiro promašio penal, a konačan rezultat postavio je Ruben Loftus-Čik pogotkom u 70. minutu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije bio u startnoj postavi domaćina, dobio je šansu u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da zatrese mrežu Karamela.

Everton je prekinuo niz od tri poraza i posle pete pobede u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 16 bodova.

Fulam je pretrpeo sedmi poraz i 17. je na tabeli sa četiri boda.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas na gostujućem terenu Šefild junajted sa 1:0, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Sebastijan Ale u 56. minutu.

Londonski klub ostvario je četvrtu pobedu u ligi i popeo se na osmo mesto na tabeli sa 14 bodova.

Šefild junajted je i dalje bez pobede u Premijer ligi i sa jednim bodom zauzima poslednje, 20. mesto na tabeli.