BAJERN ŠOKIRAN: A šta tek Haland uradi...

bundesliga, 8. kolo

Verder je poveo golom Maksimilijana Egenštajna u 45. minutu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Verdera odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

Verder je poveo golom Maksimilijana Egenštajna u 45. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kingsli Koman u 62. minutu.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 19 osvojenih bodova, dok je ekipa Verdera na devetom mestu sa 11 osvojenih bodova.

Istim rezultatom završen je i meč Borusije Menhegladbah u Augsburga. ; Borusija je povela golom Florijana Nojhausa u petom minutu.

Igrač Augsburga Rafael Framberger dobio je drugi žuti karton u 66. minutu, a njegova ekipa je uprkos igraču manje došla do izjednačenja u 88. minutu golom Danijela Kaligurija.

Ekipa Borusije iz Menhengladbaha nalazi se na sedmom mestu sa 12 bodova, dok ekipa Augsburga zauzima 10. mesto sa 11 osvojenih bodova.

Fudbaleri Hofenhajma i Štutgarta odigrali su nerešeno 3:3.

Hofenhajm je poveo golom Kristofa Baumgartnera u 16. minutu, da bi Štutgart do kraja prvog poluvremena preokrenuo i poveo golovima Nikolasa Gonzalesa u 18. minutu i Silasa Vamangituke u 27. minutu.

U drugom poluvremenu Hofenhajm dolazi do vodjstva golovima Rajana Sesenjona u 48. minutu i golom Andreja Kramarića iz penala u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Mark Oliver Kempf u 92. minutu.

Hofenhajm je 12. na tabeli sa osam bodova, dok je Štutgart osmi sa tri boda više.

Volfsburg je u gostima pobedio Šalke sa 2:0, dok je Bajer Leverkuzen bio bolji od Arminije, takodje u gostima, sa 2:1.

Fudbaleri Ajntrahta i Lajpciga igrali su večeras u Frankfurtu nerešeno 1:1, u osmom kolu Bundeslige.

Ajmen Barkok je u 43. minutu doveo Ajtraht u vojstvo, a izjednačio je Jusuf Poulsen u 57.

Lajpcig je treći na tabeli sa 17 bodova, dok Ajntraht ima 11 i zauzima 11. mestu u nemačkom prvenstvu.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras Hertu sa 5:2, u osmom kolu Bundeslige.

Četiri gola u Berlinu dao je norveški napadač Erling Haland.

Još gol za Borusiju dao je Rafael Gerero, dok je dva pogotka za Hertu postigao Mateus Kunja.

Borusija je druga na tabeli sa 18 bodova, jednim manje od vodećeg Bajern Minhena.

Herta ima sedam bodova i zauzima 13. mesto na tabeli nemačkog prvenstva.