KANTE SRUŠIO EVROPSKOG ŠAMPIONA: Ronaldo ostao bez pehara, novi Ibra preslišao Hrvate! (VIDEO)

liga nacija

Francuzi zauzeli prvo mesto u grupi

Fudbaleri Francuske pobedili su večeras u gostima Portugal sa 1:0, u utakmici petog kola Grupe 3 A divizije Lige nacija i tako overili prvo mesto u grupi.

Pobednički gol za svetske šampione postigao je N'Golo Kante u 54. minutu.

U drugom meču Grupe 3, Hrvatska je gostovala Švedskoj i bio joj je dovoljan i bod kako bi osigurala ostanak u elitnoj diviziji, ali je domaća selekcija slavila sa 2:1.

Golovima Dejana Kuluševskog, kako kažu novog Ibrahimovića, u 36. i Markusa Danijelsona u drugom minutu sudijske nadokade u prvom poluvremenu, Švedska je povela sa 2:0 i taj rezultat je bio na snazi do 82. minuta kada je Danijelson autogolom postavio konačan rezultat.

Posle pet odigranih kola, Francuska ima 13 bodova i obezbedila je prvo mesto u grupi, Portugal je drugi sa deset, dok Švedska i Hrvatska imaju po tri boda.

U poslednjem kolu, u utorak, Hrvatska dočekuje Portugal, a Švedska putuje u Francusku.