PARTIZAN SLOMIO MAČVU U DRUGOM POLUVREMENU: Natho sa penala i Marković doneli 3 boda crno-belima!

superliga, 13. kolo

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs!

Objavljeno: 19:43h

Fudbaleri Partizana su savladali Mačvu na svom terenu sa 2:0 u okviru 13. kola Superlige.

Crno-beli su odigrali loše i jalovo prvo poluvreme, ali su se trgnuli u nastavku i opravdali epitet apsolutnog favorita.

Mačva je poprilično dobro počela meč i imala je neki plan u igri. Pretila je iz nekoliko organizovanih napada, ali je ipak najbolju šansu već na samom početku imao Filip Holender koji je pogodio stativu u drugom minutu.

Od tada nije bilo pravih, ozbiljnijih akcija Partizana i delovalo je da će opet biti velikih problema.

Ipak, čim je počelo drugo poluvreme Asano napucava defanzivca domaćih u ruku i sudija svira penal. Siguran realizator bio je Bibars Natho.

To je bio vetar u leđa Partizanu koji je bivao sve sigurniji.

Na poluvremenu je ušao i Lazar Marković i to je bio pogodak Stanojevića.

Iskusni ofanzivac daje gol u 71. minut i stavlja tačku na duel.

Sada će bar malo lakše da se diše u Humskoj.

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz Espreso.co.rs!

GOTOV JE MEČ! Partizan slavio sa 2:0!

90' Imao je Asano šansu posle pasa Markovića, ali Ivić u poslednjem trenutku interveniše.

80' Živnula je Mačva malo, ali sve je ovde gotovo.

71' Goooooooool! 2:0! Lazar Marković koristi grešku Obrovca!

67' Kakav promašaj Adamovića! Ortiz je ukrao loptu Stevanoviću, dodao do saigrača koji šalje loptu tik pored stative!

57' Vujačić je imao priliku, ali loše šutira glavom.

54' Evo druge izmene kod crno-belih, Ivan Obradović je izašao, ušao je Urošević.

47' Penal za Partizan! Centrirao je Asano i pogodio u ruku jednog defanzivca gostiju! Precizan je Natho!

46' Meč je nastavljen, umesto Lazara Pavlovića ulazi njegov imenjak Marković.

45' Zaigrao je konkretnije Partizan, ali sve je to jalovo. Kraj prvog poluvremena!

42' Šutira iz daljine Natho, ali sjajna parada Gordića i korner za domaće.

37' Sada jedna sumnjiva situacija, pao je Marković, ali ništa od penala za Mačvu.

35' Centrirao je Miljković, a onda najgori šut kola u režiji Filipa Stevanovića. Umesto da glavom sprovede u mrežu, one je vraća iza leđa, slučajno...

34' Tripković iz Mačve je možda i prvo ime za sad ove utakmice. Dečko pokazuje velike sposobnosti u kreaciji.

30' Sada nekoliko minuta dobre igre Partizana. Steže se obruč, bolje je to mnogo nego na početku, ali i dalje nema gola.

27' Sada mali Fića Stevanović gađa, ali Gordić je veoma raspoložen.

25' Nova fenomenalna akcija hrabre Mačve, ali desni bek Marković katastrofalno centrira.

20' Uf kakav udarac Natha iz slobodnjaka se jedno 20 metara. Ipak, brani to Gordić.

13' Hrabro je izašla i Mačva večeras mora se priznati, ne igraju tipičan bunker koji igra 98 posto ekipa protiv Partizana i Zvezde.

10' Holender igra sa velikom željom, lepo se kreće i šutira iz okreta, ali ništa.

7' Preti i Mačva i to preko Tripkovića!

4' Velika prilika i za Asana, ali lopta ide pored gola!

3' Kakva šansa za Holendera, pogađa stativu!

1' Meč je počeo oproštajem od Amfilohija! O tome uskoro opširnije u odvojenoj vesti! Vladimir Stojković ima temperaturu i umesto njega na golu je Stevanović!

PARTIZAN: Stevanović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Natho, Zdjelar – F. Stevanović, Pavlović, Asano – Holender. Trener: Aleksandar Stanojević.

MAČVA: Gordić - Dabić, Mijailović, Marković, Božić – Ivić, Obrovac, Knežević, Adamović – Tripković, Zukanović. Trener: Dragan Aničić.