GENT UNIŠTEN NA SVOM TERENU: Hofenhajm ga deklasirao!

liga evrope, 2. kolo

Objavljeno: 23:38h

Fudbaleri Hofenhajma razneli su Gent u Belgiji sa 4:1 u okviru drugog kola Lige Evrope.

Nemci su deklasirali rivala, ali nije moglo sve da bude tako veselo.

Jaremčuk je pogodio sa penala u 14. minutu i onda je usledila furija

Pogađali su redom Belfodil, Grilič, Gaćinović i Dabur, a počasni gol dao je Klajndiest.

Fudbaleri Antverpena pobedili su večeras na svom terenu Totenhem sa 1:0, u drugom kolu Grupe J Lige Evropa.

Jedini gol na meču je postigao Lior Rafaelov u 29. minutu.

U drugom meču Grupe J, fudbaleri LASK-a pobedili su Ludogorec sa 4:3.

Antverpen sada ima šest bodova, Totenhem i LASK po tri, dok je Ludogorec bez bodova.

Fudbaleri Lestera pobedili su u gostima grčki AEK sa 1:2, u drugom kolu Grupe G Lige Evropa.

Strelci za Lester su bili Džejmi Vardi iz penala u 18. i Hamza Čaudri u 39. minutu, dok je gol za AEK postigao Muamer Tanković u 49. minutu.

U drugom meču Grupe G, Braga je u gostima slavila protiv Zorje sa 2:1.

Posle dva odigrana kola, Braga i Lester imaju po šest bodova, dok su AEK i Zorja bez bodova.

Fudbaleri Milana su na svom terenu pobedili Spartu iz Praga sa 3:0, u meču Grupe H.

Strelci za pobednički tim bili su Braim Dias, Rafael Leao i Diogo Dalo. Pobeda Milana je mogla da bude i ubedljivija da je Zlatan Ibrahimović iskoristio penal u 36. minutu.

Lil i Seltik su u drugom meču te grupe podelili bodove - 2:2.

Milan ima šest bodova, Lil četiri, Seltik jedan, dok je Sparta bez bodova.

U Grupi I, Makabi iz Tel Aviva pobedio je Sivaspor u gostima sa 2:1, dok je Viljareal, takodje u gostima bio bolji od Karabaga sa 3:1.

Volfsberger je u gostima pobedio Fejnord sa ubedljivih 4:1, u drugom kolu Grupe K, a strelac jednog gola bio je i Dejan Joveljić sa penala.

U drugom meču te grupe, CSKA Moskva i zagrebački Dinamo odigrali su bez golova.

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu Dundalk sa 3:0, u drugom kolu Grupe B Lige Evropa.

Strelci za Arsenal su bili Edi Nketia u 42, Džo Vilok u 44, Nikolas Pepe u 46. minutu.

U drugom meču Grupe J, Molde je kao domaćin pobedio Rapid 1:0.

Posle dva odigrana kola Arsenal i Molde imaju šest poena, dok su Rapid i Dundalk bez bodova.

Fudbaleri Rome su odigrali u Rimu nerešeno protiv CSKA iz Sofije 0:0, u drugom kolu Grupe A.

U drugom meču te grupe, Kluž i Jang Bojs odigrali su nerešeno 1:1.

Roma i Kluž sada imaju po četiri boda, dok su Jang Bojs i CSKA osvojili po jedan.

Fudbaleri Benfike pobedili su kao domaćini Standard sa 3:0, u grupi D. Strelci za Benfiku su bili Luiš Pici iz penala u 49. i 76, Djanluka Valdšmit takodje iz penala u 67. minutu.

U drugom meču grupe D, Rendžers je kao domaćin pobedio Leh 1:0.

Benfika i Rendžers imaju po šest bodova, dok su Standard i Leh bez bodova.

Fudbaleri Slavije su na svom terenu savladali Bajer leverkuzen 1:0, u grupi C. Strelac za ekipu Slavije je bio Peter Olajinka u 80. minutu.

U drugom meču Grupe C, Nica je kao domaćin pobedila Hapoel 1:0.

Posle dva kola sve ekipe u grupi imaju po tri boda.

Fudbaleri Napolija su u gostima pobedili Real Sosijedad sa 1:0, u Grupi F, a jedini gol na meču postigao je Mateo Politano u 56. minutu.

U drugom meču Grupe F, AZ Alkmar je kao domaćin pobedio Rijeku sa ubedljivih 4:1.

AZ Alkmar ima šest bodova, Napoli i Standard po tri, dok je Rijeka bez bodova.

Fudbaleri Granade i PAOK-a su odigrali nerešeno 0:0, u Grupi E, dok je PSV u gostima pobedio Omoniju sa 2:1.

Nakon dva odigrana kola, Granada ima četiri, PSV tri, PAOK dva, dok je Omonija osvojila samo jedan bod.

Rezultati utakmica drugog kola fudbalske Lige Evropa:

Grupa A: Kluž - Jang Bojs 1:1 Roma - CSKA Sofija 0:0 Grupa B: Molde - Rapid 1:0 Arsenal - Dandalk 3:0 Grupa C: Nica - Hapoel B.Š. 1:0 Slavija Prag - Bajer Leverkuzen 1:0 Grupa D: Benfika - Standard 3:0 Rendžers - Leh Poznanj 1:0 Grupa E: Omonija - PSV 1:2 Granada - PAOK 0:0 Grupa F: Real Sosijedad - Napoli 0:1 AZ Alkmar - Rijeka 4:1 Grupa G: AEK - Lester 1:2 Zorja - Braga 1:2 Grupa H: Milan - Sparta Prag 3:0 Lil - Seltik 2:2 Grupa I: Sivaspor - Makabi Tel Aviv 1:2 Karabag - Viljareal 1:3 Grupa J: Antverpen - Totenhem 1:0 LASK - Ludogorec 4:3 Grupa K: Fejenord - Volfsberger 1:4 CSKA Moskva - Dinamo Zagreb 0:0 Grupa L: Crvena zvezda - Slovan Liberec 5:1 Gent - Hofenhajm 1:4