Alaves produžio agoniju Valjadolida, Kadiz šokirao Vilajreal! Sosijedad i dalje prvi!

primera, 7. kolo

To je druga pobeda Alavesa u ligi u kojoj zauzima 15. mesto na tabeli sa sedam bodova

Fudbaleri Alavesa pobedili su danas na gostujućem terenu Valjadolid sa 2:0, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva.

Alaves je poveo u 55. minutu golom Tomasa Pinje, a konačan rezultat postavio je Borha Sainc pogotkom u 85. minutu.

Fudbaler Alavesa Lukas Peres je u 22. minutu promašio penal, dok mu je u 35. minutu gol poništen zbog ofsajda.

To je druga pobeda Alavesa u ligi u kojoj zauzima 15. mesto na tabeli sa sedam bodova. Valjadolid je pretrpeo četvrti poraz i dalje je bez pobede u šampionatu i zauzima poslednje mesto na tabeli sa tri boda.

U drugom meču dana Kadiz i Viljareal odigrali su 0:0.