VOLFSBURG SLAVI SVENA ŠIPLOKA: Konačno prva pobeda! Hofenhajm tanak!

bundesliga, 5. kolo

Konačno prvenac

Fudbaleri Volfsburga pobedli su danas na svom terenu Arminiju iz Bilefelda sa 2:1, u utakmici petog kola Bundeslige.

Volfsburg je poveo u 19. minutu golom Vauta Veghorsta, a minut kasnije prednost je udvostručio Maksimilijan Arnold. Konačan rezultat postavio je Sven Šiplok pogotkom u 80. minutu.

To je prva pobeda Volfsburga ove sezone u ligi, posle četiri vezana remija i sada zauzima osmo mesto na tabeli sa sedam bodova.

Arminija je pretrpela treći uzastopni poraz i ima četiri boda na 14. mestu na tabeli.

Fudbaleri Verdera i Hofenhajma odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici petog kola nemačke Bundeslige.

Maksimilijan Egeštajn je petom minutu doveo klub iz Bremena u vodjstvo, a na 1:1 izjednačio je Denis Gajger u 22. minutu.

Verder je šesti na tabeli sa osam bodova, dok je Hofenhajm, koji je tri meča bez pobede u domaćem šampionatu, osmi sa bodom manje.

U narednom kolu, Verder će gostovati Ajntrahtu, dok će Hofenhajm dočekati Union Berlin.

Bundesliga, 5. kolo:

Bajern – Ajntraht 5:0 (2:0) Levandovski 10, 26, 60, Sane 72, Musijala 90 Majnc – Borusija Menhengladbah 2:3 (2:1) Mateta 23, 36 – Štindl 15, Hofman 75p, Ginter 83 Lajpcig – Herta 1:1 (1:1) Upamekano 11, Sabicer 76p – Kordoba 8 Union – Frajburg 1:1 (1:1) Andrič 36 – Grifo 34 Borusija Dortmund – Šalke 3:0 (0:0) Akanđi 55, Haland 61, Humels 78

Nedelja: Volfsburg – Arminija 2:1 (2:0) Vegorst 19, Arnold 20 – Šiplok 80 18:00 Verder – Hofenhajm

Ponedeljak: 20:30 Bajer – Augzburg

Petak: Štutgart – Keln 1:1 (1:1) Mangala 1 – Andreson 23p