U borbi dva Insinjea slavio Napolijev! Firenca slavi Blekija, Juve preživeo Ivana Ilića i Darka Lazovića!

serija a, 5. kolo

Zanimljivi dueli

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na gostujućem terenu Benevento sa 2:1, u utakmici petog kola italijanskog prvenstva.

Benevento je poveo u 30. minutu golom Roberta Insinjea, a zatim je sa druge strane u 48. minutu zbog ofsajda poništen gol njegovog starijeg brata Lorenca Insinjena.

Napoli je izjednačio u 60. minutu golom Lorenca Insinjea, a pobedu je doneo Andrea Petanja pogotkom u 67. minutu.

Napoli ima četiri pobede i drugi je na tabeli sa 11 bodova, bodom manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Milana. Benevento je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno treći u ligi i sa šest bodova zauzima 12. mesto na tabeli.

Fudbaleri Parme odigrali su nerešeno 2:2 sa Specijom na svom terenu.

Specija je povela sa 2:0 golovima Džulijana Šaboa u 28. i Kevina Agudela u 31. minutu. Parma je tri minuta kasnije smanjila zaostatak pogotkom Rikarda Galjola, a bod domaćima obezbedio je Juraj Kucka, golom iz penala u drugom minutu nadoknade vremena.

Specija ima pet bodova na 13. mestu na tabeli, a Parma sa bodom manje zauzima 16. mesto.

Ranije danas Kaljari je na svom terenu pobedio Krotone sa 4:2, a kasnije igraju Fjorentina - Udineze i Juventus - Verona.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras na svom terenu ekipu Udinezea sa 3:2, u utakmici petog kola italijanske Serije A.

Fiorentina je povela u 11. minutu golom Gaetana Kastrovilija, deset minuta kasnije na 2:0 je povisio Nikola Milenković, da bi Stefano Okaka u 43. minutu smanjio na 2:1.

Kastrovili je svojim drugim golom na meču u 51. minutu ponovo doneo dva gola prednosti Fiorentini, a konačan rezultat postavio je Okaka u 86. minutu.

Fiorentina je prekinula niz od tri meča bez pobede i sada je deseta na tabeli sa sedam poena, dok je Udineze posle četvrtog poraza u sezoni na 18. poziciji sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Fiorentine će u narednom kolu gostovati Romi, dok će Udineze dočekati Milan.

A u poslednjem meču dana Juventus je jedva izvukao bod na svom terenu protiv Verone.

Favili je doveo goste u prednost u 60. minutu i ona je trajala sve do 78. kada je Kuluševski izjednačio.

Ivan Ilić je u igru ušao u 51. minutu, dok je Drako Lazović odigrao ceo meč.

Serija A, 5. kolo:

Kaljari – Krotone 4:2 (3:2) Likojanis 25, Simeone 35, Sotil 45, Žoao Pedro 84 – Mesias 21, Molina 43 Benevento – Napoli 1:2 (1:0) R. Insinje 30 – L. Insinje 60, Petanja 67 Parma – Specija 2:2 (1:2) Galjiolo 34, Kučka 90+1p – Čabot 28, Agudelo 31 20:45 Juventus – Verona

Favili 60, Kuluševski 80 Ponedeljak: 20:45 Milan – Roma

Petak: Sasuolo – Torino 3:3 (0:1) Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 – Lineti 33, Beloti 77, Lukić 79

Subota: Atalanta – Sampdorija 1:3 (0:1) Zapata 80p – Kvaljarela 13, Torsbi 59, Jankto 90+1 Đenoa – Inter 0:2 (0:0) Lukaku 64, D'Ambrozio 79 Lacio – Bolonja 2:1 (0:0) Alberto 54, Imobile 77 – De Silvestri 90+1