MARKO NIKOLIĆ DO ISTORIJSKOG BODA! Poniženje Reala za 45 minuta, pa totalno ludilo, Jovićeva crna serija traje...
Marko Nikolić, Foto: EPA/Stringer

liga šampiona

Realu je poništen gol u 92. minutu za izjednačenje

Objavljeno: 21:46h

Prve dve utakmice današnjeg dana su nam priredili pravi spektakl, a heroji večeri su fudbaleri Šahtjora, koji su savladali Real u Madridu, posle pravog ludila - 3:2. Takođe, veliku stvar je uradio i Marko Nikolić, koji je na svom debiju u Ligi šampiona osvojio bod protiv neugodnog Salcburga - 2:2.

Lokomotiva je povela golom Edera u 19. minutu, da bi domaćin preokrenuo rezultat golovima Dominika Soboslaja u 45. i ; austrijskog reprezentativca Zlatka Junuzovića u 50. minutu.

Konačni rezultat 2:2 postavio je beloruski fudbaler Vitalij Lisakovič u 75 minutu.

Večeras se u Grupi A sastaju aktuelni Evrope, Bajern iz Minhena i Atletiko Madrid.

Salcburg u drugom kolu Lige šampiona gostuje ekipi Atletika, dok Lokomotiva dočekuje Bajern.

Šahtjor je odigrao sjajno prvo poluvreme, a nerešiva enigma za Real bio je Brazilac Tete koji je i doveo gostujući tim u vodjstvo u u 29. minutu. Nakon prodora Viktora Kornijenka, lopta se stigla do Tetea koji bio precuzan sa 14 metara.

U 33. minutu Rafael Varan je postigao autogol i duplirao prednost Šahtjora. Tete je šutirao, Kurtoa je odbranio, a Varan je nespretno reagovao i pogodio sopstvenu mrežu.

Treći gol za Šahtjor postigao je Manor Solomon u 42. minutu, posle sjajne asistencije Tetea petom.

U nastavku meča Real je uspeo samo da ublaži rezultat golovima Luke Modrića u 54. i Vinisijusa Žuniora u 59. minutu.

Luka Modrić je postigao evrogol, pogodivši gornji levi ugao golmana Šahtjora sa 25 metera, dok je Žunior iskoristio neopreznost odbrane Šahtjora, oduzeo loptu i preciznim šutem pogodio mrežu.

U drugom minutu sudijske nadoknade gol je postigao Federiko Valverede, ali je on poništen zbog ofsajda. Srpski arbitar Srdjan Jovanović je posle konsultacije sa VAR-om, pokazao da je Žunior bio u ofsajdu.

U narednom kolu, Šahtjor će dočekati Inter, dok će Real gostovati Borusiji iz Menhengladbaha.