ŠAMPION EVROPE PREGAZIO ATLETIKO: Koman kao Mesi, Ajaks pucao sebi u noge protiv Liverpula!

GRUPNA FAZA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:06h

Šampion Evrope je dokazao zašto je najbolji, prosto je pregazio Atletiko iz Madrida na svom stadionu i svima pokazao da bavarska mašinerija trenutno nema konkurenciju - Bajern je pobedio Jorgandžije rezultatom 4:0.

Ajaks našeg Dušana Tadića je izgubio u Amsterdamu od Liverpula minimalnim rezultatom. Bilo je ovo veoma interesantno veče, u kojoj je Inter spasio glavu u 90. minutu protv Borusije Menhengladha, Olimpijakos je srušio Marsej u sudijskoj nadoknadi, Siti je preokrenuo Poto, a Atalanta se pogiravala sa Mitijlendom.

Fenomenalna prestava Bajerna obeležila je prvo kolo Lige šampiona. Bavarci su počeli siloviti i u 41. minutu imali su prednost od dva gola razlike. Koman je otvorio goste posle sjajnog pasa Kimiha, a Gorecka je nezgodnim udarcem sa distance duplirao prednost. Drugo poluvreme nam je donelo pravu bravuru Komana i Tolisoa.

Francuzi su postigli golove za TV špice. Prvo je Toliso poslao projektil sa 30 metara iza leđa Oblaka, da bi nakon toga usledio ringišpil u izvedbi Kinglslija Komana. Kao što je Mesi svojevremeno lomio kičme Boatengu, tako je Koman lomio kičme Jorgandžija.

U istoj grupi, fudbaleri Salcburga i Lokomotive iz Moskve odigrali su ranije danas nerešeno 1:1.

Fudbaleri Bajerna će u drugom kolu gostovati Lokomotivi, dok će Atletiko dočekati Salcburg.

Možda nije bilo toliko golova kao u Minhenu, ali bilo je veoma zanimljivo i u Amsterdamu, gde je Liverpul došao do pobede nad Kopljanicima.

Utakmicu je rešio Taljafiko, koji je pogodio sopstvenu mrežu u prvom poluvremnu i tako omogućio protivniku da izađe kao pobednik iz ovog meča.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ

91. minut - GOOOOL! Olimpijakos vodi protv Marseja! Hasan je strelac verovatno pobednonosnog gola!

90. minut - ROMELU LUKAKU! Vraća se Inter! 2:2!

85. minut - ŠOK U MILANU! Hofman postiže gol za prednost Borusije!

73. minut - Fernan Tores uvećava vrednost Sitija!

71. minut - BAJERN GAZI!!! Šta rade Bavarci ovo nije realno! Vode sa 4:0, Koman je polomio kičmu odbrani Atletika!

66. minut - KAKAV PROJEKTIL!!! Toliso postiže fenomenalan pogodak! Bajern - Atletiko 3:0.

65. minut - Gundogan postiže gol iz slobodnog udarca za prednost Sitija od 2:1.

61. minut - GOL! Borusija je izjednačila sa bele tačke! Bensabini je strelac!

49. minut - Konačno gol na Đuzepe Meaci, Romelu Lukaku je strelac. Vodi Inter protiv Borusije iz Menhengladbaha - 1:0.

47. minut - Poništen je gol Atletiku zbog ofsajda. Suarez je zaklonio Nojera prilikom šuta Feliksa.

POLUVREME

43. minut - ATALANTA REŠILA SVE! Ekipa iz Bergama ima već tri gola prednosti, posle Gomeza i Zapate, u listu strelaca se upisao Murijel.

42. minut - GOL U MINHENU! Gorecka je duplirao prednost, pa Bajern ima značajnih 2:0.

35. minut - VODI LIVERPUL! Mane je prošao po strani i šutirao, a loptu je na putu do gola zakačio Taljafiko i smestio je u svoju mrežu!

28. minut - GOOOL! Kinglsi Koman dovodi u vođstvo Bajern protiv Atletika, odlično se snašao posle pasa Kimiha!

28. minut - GOOL! Atalanta vodi preko Zapate!

17. minut - Serhio Aguero je anulirao prednost Porta sa bele tačke. Siti - Poto 1:1. Penal je napravio Pepe, koji je srušio Rahima Sterlinga u kaznenom prostoru.

14. minut - ŠOK U MANČESTERU! Siti gubi od Porta, strelac je Luis Dijaz! Fenomenalno je 'promešao' odbranu Građana i na efektan način pogodio mrežu domaće ekipe.

10. minut - Prošlo je deset minuta, i dalje nema golova.

21:00 - Utakmice su počele!

Vreme je za ostalih šest utakmica Lige šampiona!

Tadić (Ajaks), Kolarov (Inter) i Ranđelović (Olimpijakos) se nalaze u startnim postavma, dok svoju šansu sa klupe čekaju Grujić (Porto), Šaponić (A.Madrid) i sin Dejana Stankovića, FIlip (Inter).

KRAJ!

Real Madrid - Šahtjor 2:3

Salcburg - Lokomotiva Moskva 2:2

93. minut - NEMA GOLA! VAR je poništio gol!

92. minut - GOOOOL! Kakvo ludilo u Madridu, Valverde je pogdio za izjednačenje!!!

75. minut - GOOL! Lokomotiva je izjednačila, Lisaković trese mrežu za 2:2.

59. minut - Kakva izmena Zidana! Odmah po ulasku na teren Vinisijus je zatresao mrežu Šahtjora. Inače, Brazilac je ušao umesto Luke Jovića.

54. minut - BUUUM! Kakav gol Luke Modrića, vraća se Real, a hrvatski internacionalac pokazuje zašto je najbolji igrač Kraljevskog kluba.

50. minut - GOL! Zlatko Januzović donosi prednost Salcburugu! Totalni preokret austrijske ekipe u Mocartovom gradu!

POLUVREME

Real Madrid - Šahtjor 0:3

Salcburg - Lokomotiva Moskva 1:1

45. minut - Loše vesti za Marka Nikolića! Salcburg je došao do izjednačenja!

42. minut - REAL JE U NOKDAUNU! Šahtjor vodi sa 3:0!!! Kakva kontra ukraijnske ekipe - Solomon je pogodio mrežu Kurtoe!!

33. minut - NOVI ŠAMAR ŠAHTIJORA! Ukrajinici su duplirali prednost, autgol je postigao Varan. Neverovatno šta je uradio štoper Madrida.

29. minut - Šok u Madridu! Šahtjor vodi 1:0, strelac je Tete!

20. minut - Evo prvog gola za danas! Eder dovodi Lokomotivu u vođstvo protiv Salcburga! Radost za Marka Nikolića.

18:55 - Utakmice u Beogradu i Salcburgu su počele.

18:40 - Kao što smo najavili, Luka Jović je u napadu Reala na meču sa Šahtjorom.