LIGA ŠAMPIONA SE VRATILA: Rašford zaledio Pariz, Barselona brojala do pet, a Sergejev Lacio srušio Borusiju!
Rašford je bio strelac pobedonosnog gola, Foto: EPA/YOAN VALAT

grupna faza

Sva dešavanja sa mečeva možete pratiti na 'lajv-blogu'

Objavljeno: 23:12h

Vratila se Liga šampiona u velikom stilu!

Derbi večeri je odigran na Parku prinčeva, gde je Mančester Junajted savladao PSŽ, rezultatom 2:1! Barselona je slavila sa 5.1 protiv Ferencvaroš, koji se vratio u elitni rang evropskog fudbala posle dvadeset godina.Na Olimpiku je Lacio pregazio Borusiju iz Dortmunda sa 3:1, a jedini meč bez golova je bio onaj u Londonu između Čelsija i Sevilje.

Heroj pobede Junajteda je Markus Rašford, koji je u 87. minutu doneo slavlje Crvenim đavolima.

Krenulo je veoma interesantno na Parku prinčeva. U 23. minutu Bruno Fernandeš je kao po običaju pogodio sa bele tačke, ali tek iz drugog puta, pošto je prvi put promašio jedanaesterac, koji je sudija poništio jer je Kejlor Navas izleteo previše.

PSŽ je izjednačio zahvaljujući autogolu Marsijala u 55. minutu, međutim, Junajted je pokazao da ima lek za Parižane - koje je izbacio prošle godine iz osmine finala - a antibiotik je stigao u vidu Markusa Rašforda. Sjajno se oslobdio čuvara i srušio PSŽ u 87. minutu.

Fudbaleri Barselone pobedom su počeli novu sezonu u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Ferencvaroš sa 5:1.

Barselona je povela golom Lionela Mesija sa penala u 27. minutu, na 2:0 povisio je Ansu Fati u 42, a mrežu gostiju zatresao je i Filipe Kutinjo u 52. minutu.

Igor Haratin je u 70. minutu smanjio na 3:1 iz jedanaesterca, a pobedu Barselone potvrdili su Pedri u 82. i Osman Dembele u 89. minutu.

Španski tim je od 68. minuta igrao sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Djerar Pike.

Posle prvog kola u Grupi G, tri boda pored Barselone ima i Juventus koji je ranije danas slavio protiv Dinama iz Kijeva sa 2:0.

Fudbaleri Barselone će u narednom kolu gostovati Juventusu, dok će Ferencvaroš na svom terenu igrati protiv kijevskog Dinama.

Sva dešavanja sa mečeva možete pratiti na 'lajv-blogu':ž

KRAJ

88. minut - Puče peterda na Komp Nou: Dembele kao rezervista pogađa mrežu posle asistencije Mesija.

87. minut - GOOOL! Rašford donosi prednost Mančesteru!

82. minut - GOOL! Barselona daje gol sa igračem manje: Dembele je sjajno prišao i uposlio Pedrija, kome je ostao lakši deo posla.

75. minut - Kakav odogovor Lacija! Samo tri minuta im je trebalo da postignu gol. Akpa Akpro je strelac, momak koji je ušao umesto Sergeja trese mrežu.

71. minut - HALAND! Smanjuje prednost norveški reprezentativac. Lacio - Borusija 2:1.

70. minut - GOL! Ferncvaroš smanjuje prednost, strelac je Karatin!

68. minut - Crveni karton za Pikea, biće penal za Ferencvaroš.

55. minut - KAKAV KIKS MARSIJALA! Neverovatno kako je fudbaler Junajteda pogodio sopstvenu mrežu.

52. minut - GOOOL! Dugo je trajala akcija Barselone, koju je golom krunisao Kutinjo. Brazilac je iznenadio golmana Ferencvaroši.

POLUVREME

42. minut - Fati duplira prednost Barselone, odlična reakcija 17-godišnjaka posle pasa De Jonga.

27. minut - GOOL! Leo Mesi za 1:0. Siguran je sa bele tačke.

23. minut - Lacio vodi sa 2:0, strelac je Luis Filipe koji sjajno skače posle kornera.

23. minut - GOOL! Bruno Penaldeš, ovaj Fernandeš! Ponovo je Portugalac siguran sa bele tačke, ali iz drugog pokušaja, pošto je prvi penal promašio, međutim, zbog izletanja Kejlora Navasa sudija je ponovio jedanaesterac. Junajted vodi u Parizu!

20. minut - Ponovo Anhelinjo! Lajpcig vodi 2:0! Šta radi bivši igrač Sitija?!

20. minut - Koliko je imala sreće Barselona sada. Stativa za Ferencvaroš, Isael nije imao sreće.

15. minut - GOL! Kakva majstorija Anhelinja! Levi bek Lajpciga je pokazao koliko je dobar fudbaler, iako je defanzivac maestralno se snašao u šesnaestercu gostiju. Lajpcig - Bašahšehir 1:0.

6. minut - GOL! Lacio vodi 1:0 protiv Borusije, a strelac je Ćiro Imobile, koji trese mrežu bivšeg tima.

21:00 - Utakmice su počele!

20:45 - Gotova su prva dva meča Lige šampiona: Juventus je slavio u Kijevu nad Dinamom, a Zenit je poražen na svom stadionu od Klub Briža.

20:40 - Sergej Milinković Savić se nalazi u startnoj postavi.

20:35 - Evo sastava Junajteda i PSŽ-a. Solskjer nije uvrstio Nemanju Matića u prvih 11. Srbin će čekati svoju priliku sa klupe.