ESPRESO ANALIZA: Stanković i dalje "nije skinuo mrak", Eraković fasovao traumu, Gobeljić i Rodić zreli za transfer!

rekapitulacija

Objavljeno: 19:56h
Nikola Husein

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u 163. Večitom derbiju.

Crno-beli su poveli već u ranoj fazi meča, kada je Strahinja Eraković praktično poklonio loptu Sumi, koji je odložio loptu za Jojića, a ona na kraju stiže do Stevanovića koji je matirao Borjana.

Izjednačio je Katai sa bele tačke, ali iako smo očekivali jak derbi sa obzirom kako je počeo - otvoreno i ofanzivno, čini se da navijači nisu zadovoljni prikazanim.

Crvena zvezda nije pobedila u pet uzastopnih derbija, a vi pročitajte našu analizu tabora srpskog šampiona.

BORJAN: Osim primljenog gola, Borjan nije imao puno posla tokom meča.

RODIĆ: Prilično nevidljiv tokom većeg dela meča. Ovo nije partija koju će povremeni reprezentativac pamtiti, nije oduševio, ali čini se da je zreo za odlazak sa Marakane nakon više od tri godine.

GOBELJIĆ: Imao je priliku da izjednači na početku drugog poluvremena, ali stativa mu se isprečila na tome. Centaršutevi su njegov veliki problem, delovao je pomalo nervozno. Ako bi se davala ocena, on bi dobio šesticu. Kao i Rodić, čini se da je njegova epizoda na Marakani na izmaku.

ERAKOVIĆ: Loš debi za dete Crvene zvezde. Kardinalna greška u petom minutu je njegov tim koštala primljenog gola. Ponovo je u finišu poluvremena mogao da bude tragičar, pošto ga je Marković pretrčao, ali nije uspeo da realizuje svoju zamisao do kraja. U nastavku je delovao smirenije i opuštenije, ali sigurno će ga ovaj derbi proganjati neko vreme.

DEGENEK: Korektna utakmica za reprezentativca Australije. Nije grešio, uradio je sve ono što se od njega očekuje.

SANOGO: Kvari igru protivnika, ali po pravilu ga saseče žuti karton i u nastavku mora da bude obazriviji i rezervisaniji. "Iskopao" je penal za svoju ekipu, na kraju je dobio crveni karton, ali veliki posao je odradio tokom meča.

NIKOLIĆ: Skromna partija "bonusa" Dejana Stankovića. Umeo je on to i mnogo bolje. Interesantno, svi mladi u taboru crveno-belih su odigrali izuzetno mlako, da ne kažemo loše.

KATAI: Večeras mu se igralo i to se videlo. Vukao je napade svog tima u prvom poluvremenu, pokušavao je da proigra saigrače, nekoliko puta je to izvanredno uradio, a kao nagrada za to je stigao jedanaesterac koji je sigurno izveo. Najbolji igrač crveno-belih večeras.

GAVRIĆ: Malo primetan, od njega se očekivalo više. Stanković ga je izveo na poluvremenu.

BEN: Potpuno nevidljiv u prvom delu meča. Jedina "dobra" stvar je to što je iznudio slobodan udarac u smiraj prvog poluvremena, ali ništa više od toga. Malo se trgnuo u nastavku, međutim, nedovoljno za igrača takvog kvaliteta.

FALĆINELI: Odličan iako nije postigao pogodak. Zadavao je mnogo problema odbrani crno-belih, imao dve dobre prilike, ali nedostajao je samo gol. Nudio se, otkrivao, bio jak i čvrst u skoku, samo je falio gol za Italijana koji je sve bolji iz meča u meč.

IZMENE

SPIRIDONOVIĆ: Sebičan u mnogo situacija, nije pokazao ništa kako bi opravdao ulazak u igru.

GAJIĆ: Ušao u igru da osveži odbranu, nije imao puno toga da popravi, dobio žuti karton u finišu.

PAVKOV: Uveden da unese krvi u ekipu, nije imao priliku za gol, ali je u nekoliko navrata sprečio kontre Partizana.

VUKANOVIĆ: Malo vremena za konkretan učinak.

PETROVIĆ: Malo vremena za konkretan učinak.