ZVEZDIN SAMI HIPIJA: Dao gol, pa pretrčao 100 metara i došao do Severa - nosio je sliku mrtvog prijatelja!

sećanja

Bližio se kraj prvog poluvremena, tačnije, otpočeo je poslednji minut pred sudijsku nadoknadu...

Bio je to 21. april 2002. godine. Vreme je bilo sunčano, a stadion u Humskoj pun. Na programu je bio 118. večiti derbi.

Iako je bila bolja, Crvena zvezda nije uspevala da savlada Radovana Radakovića. A prilike su se ređale. Pjanović, Marković… nisu uspevali da pogode. Sa druge strane, isto je prošao Danko Lazović. Bližio se kraj prvog poluvremena, tačnije, otpočeo je poslednji minut pred sudijsku nadoknadu, kada je Zvezda izborila korner.

Branko Bošković je centrirao, Nemanja Vidić golobradi štoper plave kose loptu zahvatio glavom, a onda u trku digao majicu sa likom svog druga Vladimira Dimitrijevića, koji je nekoliko meseci ranije preminuo na treningu. Bio je to gol za 0:1 - a komentator je izjavio "Zvezdin Sami Hipija".

Kasnije će Zvezda, preko Dragana Bogavca i Dejana Milovanovića, doći do ubedljivih 0:3, ali mnogo bitnije od te pobede jeste to što je trenutak tog udarca lopte glavom u 45. minutu bio ujedno i trenutak koji je Nemanji Vidiću dao krila, dovoljno velika da ga, 14 godina nakon tog gola, u momentu povlačenja iz fudbala, proglašavaju za jednog od najboljih štopera koji su igrali u Evropi.