EURO: Bosanci ispali posle penala, Makedonci restartovali tzv. Kosovo!

EURO 2020, BARAŽ

Fudbaleri Gruzije su se plasirali danas u finale baraža za Evropsko prvenstvo, nakon što su kao domaćini pobedili Belorusiju 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču je postigao Tornike Okriašvili iz penala u sedmom minutu.

Gruzija će u finalu baraža igrati sa boljim iz duela Severne Makedonije i Kosova.

Fudbaleri Severne Makedonije pobedili su večeras Kosovo sa 2:1(2:1) i plasirali se u finalnu utakmicu doigravanja Lige Evrope za plasmman na Evropsko prvenstvo.Makdonci su u utakmci, koja je odigrana na stadionu "Todor Proeski" u Skoplju poveli u 16. minutu autogolom Kololija, koji je skrenuo loptu u gol posle Stefana Ristovskog.

Izjednačio je Florent Haderdjonaj u 29. minutu nakon greške golamana Stoleta Dimitrievskog, a pobednički gol za Severnu Makedoniju je dao Darko Velkovski u 33. minute glavom nakon centaršuta Enisa Bardija.

U drugom poluvremenu makedonski reprezentativci su imali loptu duže u nogama i nekoliko izglednih prilika, dok su kosovski igrači mogli da izjednače u sudijskoj nadoknadi, ali je to dvostrukom odbranom šuteva sa nekoliko metara sprečio golman Dimitrijevski. ; Severna Makedoninja će za prvi plasman na Evropsko prvenstvo igrati protiv Gruzije 12. novembra u Tbilisiju.

Fudbaleri Madjarske plasirali su se večeras u finale baraža za Evropsko prvenstvo, pobedivši Bugarsku u gostima 3:1.Golove za Madjarsku su postigli Vil Orban u 17, Žolt Kalmar u 47 i Nemanja Nikolić u 75. minutu.

Počasni gol za Bugarsku je postigao Georgi Jomov u 89. minutu.

Madjarska će u finalu igrati protiv Islanda, koji je večeras kao domaćin savladao Rumuniju 2:1, i tako se plasirao u finale.

Dvostruki strelac za Island je bio Gjilfi Sigurdson u 16. i 35. minutu.

Gol za Rumuniju je postigao Aleksandru Maksim iz penala u 62. minutu.

Meč finala će se igrati 12. novembra.

Bosna i Hercegovina je u finalu baraža ispala posle izvođenja jedanaesteraca.

U regularnom delu su odigrali 1:1 (1:0) protiv Severne Irske, nije bilo golova u produžecima, a na penalima je bilo 4:2 za Irce.

Posle isteka dodatnih 120 minuta otišlo se na penale.

Hajradinović i Višća promašili su penale za BiH i bili su tragičari ovog meča. Iako je Savilj promašio na drugoj strani, preostale penale su Irci realizovali.