SRBIJA SRUŠILA NORVEŠKU: Fantastični Orlovi odigrali utakmicu za pamćenje i stigli nadomak Evropskog prvenstva!

EURO 2020, BARAŽ

Sva dešavanja sa ovog meča pratili ste uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:16h

Norveška je pala - Srbija je u finalu baraža za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića savladali su Norvešku rezultatom 2:1 - (1:1, 0:0) i obezbedili meč finalni protiv u Beogradu.

Junak meča bio je Sergej Milinković Savić koji je odmah po ulasku u igru, postigao prvi, a u drugom produžetku je novim pogotkom doneo pobedu našoj reprezentaciji.

Jedini gol za domaćina bilo je delo Normana u 87. minutu meča, kada je odbrana Orlova mogla bolje da interveniše.

Ono što treba da raduje je sjajna igra naše reprezentacije tokom čitavog meča. Mitrović i Đuričić su imali neverovatne prilike za gol, u regularnom delu meča. Stativa se tresla nakon šuta Lazovića, a odbrana našeg tima je tokom većeg dela meča pružala izuzetne partije.

Prvi gol je SMS postigao nakon slobodnog udarca, koji je Tadić izveo, a Mitrović nekako sproveo loptu do veziste Lacija, kojem nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

Svega par minuta kasnije, Norman je izjednačio, a čini se da su naši defanzivci olako dopustili norveškom fudbaleru da šutira i matira večeras sjajnog Rajkovića.

Ušlo se u produžetke, gde je u finišu prvog, ponovo na pravom mestu bio Milinković-Savić i na efektan način "bocnuo" golmana domaćina za ekstazu na našoj klupi.

Treba pomenuti i to da je odličan meč odigrao debitant Mihailo Ristić koji je na terenu proveo svih 120 minuta i dao ogroman doprinos u igri naše reprezentacije. Takođe, zanimljivo je bilo videti i Luku Milivojevića ponovo u nacionalnom dresu, nakon povratka posle svađe sa Mladenom Krstajićem na Mundijalu pre dve godine.

Sve u svemu, Srbija odavno nije odigrala ovako kvalitetan duel i diktirala tempo tokom čitavog meča, pa se nadamo da će meč na Marakani protiv Škotske ili Izraela biti samo formalnost i da ćemo videti to Evropsko prvenstvo nakon pune 21 godine.

Sva dešavanja sa ovog meča pratili ste uz "lajv-blog".

OVDE MOŽETE VIDETI ŠTA SE DOGAĐA NA MEČU KROZ GRAFIKU:

120. minut - Kraj, sve je gotovo! Srbija je u finalu baraža za Evropsko prvenstvo!

115. minut - Norveška pokušava da ponovo izjednači rezultat, međutim, to im ne uspeva za nogom.

108. minut - Kolarov je oprobao šut iz slobodnog udarca, ali samo korner za reprezentaciju Srbije.

103. minut - GOOOL: Ponovo Sergej! Srbija je uspela da ponovo povede protiv Norvežana - majstorija Milinkovića Savića.

102. minut - Pa, šta se ovo dešava? Darko Lazović pogađa stativu u finišu prvog produžetka.

90. minut - Produžeci u Oslu! Nakon regularnog dela meča, bilo je 1:1 - pa nas čeka još 30 minuta fudbala, a ako i tada ne bude bilo pobednika, gledaćemo penale.

88. minut - GOL: Norman vraća Norvežane u život! Neverovatna situacija na samo par minuta do kraja meča i jeftino primljen gol naše reprezentacije. Srbija mora sve ispočetka.

82. minut - GOOOL: Tek što je ušao u igru SMS postiže pogodak! Tadić je centrirao, lopta je nekako uz pomoć Stefana Mitrovića stigla do veziste Lacija koji sprovodi loptu u mrežu!

80. minut - Umesto Đuričića i Maksimovića u igri su Milinković-Savić i Milivojević.

73. minut - Silovit udarac Kinga, ali Rajković atraktivno brani ovaj šut norveškog napadača.

72. minut - Pokušaj Kolarova sa više od 30 metara, a golman domaćih izbacuje loptu u korner.

64. minut - Period utakmice bez prilika, deluje da su ekipe malo ostale bez snage. Da li je vreme za prvu izmenu Tumbakovića?

55. minut - Pa, da li je moguće? Đuričić je propustio novu neverovatnu šansu za Srbiju. Janštajn je odbranio nemoguće. Ostaje 0:0.

47. minut - Gudelj je zahvatio loptu nakon centaršuta Tadića, ali nema opasnosti po domaćina.

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme u Oslu! Srbija je pružila nestvarnu partiju u ovom delu igre i ostaje žal što jedna od mnogobrojnih prilika nije završila u mreži domaćina.

34. minut - Mitrović je promašio nemoguće! Đuričić ga je lepo uposlio, a napadač srpske reprezentacije šalje loptu preko gola sa pet metara.

32. minut - Najbolju šansu za Norvešku imao je Haland, koji je posle kornera šutirao glavom. Srećom, Maksimović izbija loptu sa gol linije.

24. minut - Nova velika prilika za "Orlove"! MItrović je zakačio loptu glavom, ali ona ne stiže do Đuričića na drugoj stativi.

17. minut - Ponovo se Đuričić našao u prilici, ali njegov pokušaj glavom je bio lak zalogaj za Jarstajna.

15. minut - Prvi korner na meču imali su reprezentativci Norveške.

6. minut - Zamalo! Srbija sa svih strana napada Norvežane, a Lazović je imao sjajnu priliku da dovede "Orlove" u vođstvo.

5. minut - Dobra šansa za Đuričića! Nejasno je bilo da li je hteo da šutira, ili centrira.

1. minut - Prva poluprilika za našu reprezentaciju, Maksimović je uputio udarac glavom, međutim, neprecizno.

20:45 - Počela je utakmica u Oslu!

SASTAVI

Norveška: Jarstajn - Elabdelui, Reginiusen, Ajer, Alesami - Edegard, Berge, Henriksen, Johansen - Serlot, Haland

Srbija: Rajković - Milenković, S. Mitrović, Kolarov - Lazović, Gudelj, Maksimović, Ristić -Tadić, Đuričić - A. Mitrović