Srbi dominiraju u Rusiji: Nikolić srušio CSKA, Despotović ponovo strelac u pobedi Rubina!

premijer liga rusije

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve savladali su u gostima CSKA u velikom gradskom derbiju sa 1:0 (0:0).

Junak Lokomotive bio je iskusni Fjodor Smolov, koji je jedini gol na meču postigao u 45. minutu. Njega je posle jednog odbitka nesebično uposlio Mirančuk, pa Smolovu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

CSKA je pokušao u drugom poluvremenu da stigne do izjednačenja, ali je jedino uspeo da ostane sa igračem manje. U 60. minutu drugi žuti karton dobio je hrvatski fudbaler Kristijan Bistrović.

Nikolić je do kraja znalački sačuvao rezultat i upisao pobedu u velikom derbiju.

Rubin je slavio na gostovanju Rotoru u Volgogradu. Prvi od tri gola za ekipu iz Kazanja postigao je srpski fudbaler Đorđe Despotović.

Ahmat Grozni slavio je protiv Urala 2:0, Rostov je kao gost nadigrao Arsenal iz Tule i to sa igračem manje 3:2.