SUDIJA SVIRAO KRAJ, PA PENAL ZA MANČESTER: Junajted slavio u 100. minutu golom Penaldeša sa bele tačke! (VIDEO)
Bruno Fernandeš, Foto: EPA/ Carl Recine/NMC/Pool

LUDNICA U BRAJTONU

Kakva utakmica, strašna utakmica...

Mančester junajted pobedio je Brajton sa 3:2 nakon ludog meča, 100 minuta fudbala i goleade u 2. kolu Premijer lige

Domaćin je poveo posle 40 minuta igre prelepim golom napadača Brajtona Nila Mopaja. Izveo je čuvenu "panenku" sa 11 metara, a lopta tako lagano ušla pod prečku da se i David De Hea na golu Junajteda iznervirao.

Međutim, već u 43. minutu bilo je 1:1. Junajted je uz dosta sreće uspeo da izjednači. Posle Brunovog prekida, Matić je sa druge stative vratio loptu u peterac, a Dank je postigao autogol za 1:1.

Početkom drugog dela igre Pogba je napravio penal, a sudija pokazao na belu tačku za Brajton.

Međutim, samo je razbesneo igrače domaćina, jer je tražio pomoć VAR-a i promenio odluku, a igrači Brajtona nisu mogli da veruju šta radi. Dok su još razmišljali o penalu usledio je šok.

Nekoliko minuta kasnije Rašford je zatresao mrežu, ali je opet VAR imao posla. Gol je poništen zbog ofsajda.

Junajted je ipak poveo u 55. minutu utakmice. Rašford je u punom sprintu predriblao nekoliko igrača Brajtona, šutirao, lopta je pogodio nekoga, prevarila golmana i završila u mreži. Dva minuta kasnije umalo se domaćin vratio u meč, ali stativa je sprečila slavlje Brajtona.

Delovalo je da će "đavoli" privesti meč kraju i upisati trijumf, ali šok je usledio u 95. minutu. Vabster je poslao loptu u šesnaesterac, a Marč bio najviši su skoku i glavom zatresao mrežu za 2:2.

Ali, ni tu nije bio kraj. Junajted je u 10. minutu nadoknade stigao do trijumfa. Megvajer je tukao glavom, Brajton se odbranio i sudija je svirao kraj. Ipak, VAR je signalizirao da sudija pogleda situaciju kada je Megvajer šutirao i na usporenom snimku se videlo da je Mopej igrao rukom i sudija je pokazao na belu tačku. Fernandeš je bio siguran i spasao Junajted - 3:2.

Premijer liga, 3. kolo

Brajton - Mančester junajted 2:2 (1:1) (Maupaj 40. penal, Marč 90+5 - Dank 43. ag, Rašford 55)