Kraj Nikolićeve patnje u Moskvi!
Marko Nikolić, Foto: EPA/Stringer

Premijer liga, 8. kolo

Mršavo, skromno, iako je njegov tim poveo već u 7. minutu preko Fjodora Smolova, kojeg je proigrao Anton Mirančuk

Objavljeno: 20:37h

Prekinula je Lokomotiva svoju crnu seriju. Pet kola zaredom nije znala za pobedu, rivali za vrh su počeli da joj odmiču i trijumf joj je bio preko potreban. Do njega je došla u 8. kolu šampionata, kod kuće protiv Tambova (1:0), ali osim tri boda, malo šta će doneti zadovoljstvo treneru Moskovljana Marku Nikoliću.

Mršavo, skromno, iako je njegov tim poveo već u 7. minutu preko Fjodora Smolova, kojeg je proigrao Anton Mirančuk. Očekivalo se da tao rano vođstvo skine okove s nogu Mašinovođa, ali suštinski, nije Lokomotiva odigrala naročito dobru utakmicu. Imala je dobru defanzivnu postavku, dozvolila je gostima tek jedan šut na gol za 90 minuta, ali od zeleno-crvenih se očekuje mnogo više. Da dominira, da gazi rivala, da postiže više od jednog pogotka po meču.

Srpski defanzivac Slobodan Rajković presedeo je na klupi ceo meč.