PARTIZAN SE MUČIO I U UŽICU: Crno-belima poništen čist gol, ali su s penala došli do pobede!
Aleksandar Stanojević, Foto: FK Partizan

Superliga srbije, 8. kolo

Sva dešavanja sa meča možete da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 21:06h

Fudbaleri Partizana su posle dosta muke savladali Zlatibor iz Čajetine rezultatom 0:1 (0:0).

Strelac je bio Natho, koji je u 80. minutu realizovao jedanaesterac dosuđen posle igranja rukom u kaznenom prostoru jednog fudbalera domaćih.

Partizan koji u četvrtak u Belgiji protiv Šarlroe igra meč kvalifikacija za Ligu Evrope je sve vreme imao inicijativu, a u 32. minutu prvog poluvremena sudija Široki je timu iz Humske poništio gol, iako nedozvoljene pozicije, ispostavilo se, nije bilo.

Posle tog gola tim trenera Stanojevića je imao inicijativu, ali nije bilo šansi iz kategorija stopostotnih. Lazar Marković, a kasnije i Natho su pokušali da kreiraju prilike, ali nisu uspevali da postignu pogodak.

Crno-beli se sada nalaze na tri boda iza Crvene zvezde, koja još nije završila svoj meč sa Voždovcem.

80' GOOOOOOOOOOL! Partizan vodi sa 1:0 u Užicu, strelac je Natho sa bele tačke. Opet.

69' Partizan napada, lopta je sve vreme u i oko kaznenog prostora domaćina, ali nema završnog udarca

62' Solidan pokušaj Vasilija Janjića posle lepog solo prodora, ali mu je Popović odbranio šut po zemlji.

59' Velika šansa za Lazara Markovića posle dobrog duplog pasa, ali ništa od toga, jer je šutirao pored gola.

46' Umar Sadik je odmah ušao u igru umesto Bojana Matića. Filip Stevanović je ušao umesto Denisa Stojkovića, koji je pokazao solidnu igru tokom prvog poluvremena.

POLUVREME! Crno-beli će se loše osećati zbog onog bespravno poništenog gola, ali šta je, tu je...

36' Umalo da Đaković savlada mladog golmana Popovića i donese šokantan zaplet u Užicu, ali je čuvar mreže lepo reagovao u situaciji 1 na 1.

30' Neverovatna šansa direktno iz kornera. Mladi Denis Stojković je šutirao pravo na gol, a lopta je završila na prečki. U nastavku akcije, Bojan Matić je dao gol, koji je neopravdano poništen zbog ofsajda.

25' Lazar Marković je šutirao pravo u golmana Čupića.

20' Jedinu polušansu za sada imao je Maki Banjak, ali nije dobro zahvatio loptu.

1' Utakmica je počela!

17.44 - Poznati su i sastavi za ovaj meč. Stanojević je najavio pet izmena u odnosu na Moldaviju, napravio ih je šest.

Zlatibor: Čupić, Jezdimirović, Anđelković, Poček, Đaković, Glišović, Vukić, Janjić, Vladić, Krstić, Islamović

Partizan: Popović, Urošević, Banjak, Vitas, Miljković, Smiljanić, Stojković, Zdjelar, Marković, Asano, Matić