HALAND ODMAH TERORIŠE U BUNDESLIGI: Dortmund pokazao svetu novo čudo od deteta i to sina velike legende!

Bundesliga, 1. kolo

"Milioneri" imaju strašnu decu u svojim redovima

U poslednjem meču subotnjeg programa 1. kola Bundeslige, u derbiju dve Borusije, ubedljivu pobedu je upiisala ona iz Dortmunda 3:0 protiv imenjaka iz Menhengladbaha.

Erling Haland čudo od golgetera, iako ima tek 20 godina, ponovo je pokazao kakve instinkte ima tako što je postigao 2 gola na meču, ali Borusija ima u svom timu još jedno čudo od deteta.

Reč je o 18-godišnjem Đovaniju Rejni, sinu legendarnog i najboljeg američkog fudbalera svih vremena Klaudija Reine.

Iako je još tinejdžer već je zauzeo mesto u startnoj postavi "milionera", svoj talenat je pokazao golom za vođstvo u 35. minutu, a potom i iznudio penal.

Nakon toga na startu drugog dela meča Haland sa "bele tačke" postiže svoj prvi gol, a u 77. minutu i drugi pogodak.

Bundesliga, 2. kolo:

Petak

Bajern M. - Šalke 8:0

Ajntraht - Arminija 1:1 (Silva 62 – Soku 51)

Keln - Hofenhajm 2:3 (Anderson 22, Dreksler 86 – Kramarić 4, 45+3, 90+3)

Štutgart - Frajburg 2:3 (Kalajdžić 71, Vamangituka 81 – Petersen 8, Salaj 26, Grifo 48)

Union Berlin - Augsburg 1:3 (Bulter 75 – Vargas 41, Gregorič 83, Han 89)

Verder - Herta 1:4 (Selke 69 – Pekarik 42, Lukebakio 45+3, Kunja 62, Kordoba 90)

Borusija Dortmund - Borusija Menhengladbah 3:0 (Rejna 35, Haland 54(p), 77)

15.30 Lajpcig - Majnc 18.00 Volfsburg - Bajer L.