JUNAJTED SE VEĆ ZAGLIBIO: Kristal Palas priredio noćnu moru Đavolima na Teatru snova!

Premijer liga, 2. kolo

Ekipa Ole Gunara Solskjera je već pretrpela prvi poraz u prvenstvu

Objavljeno: 23:00h

Mančester junajted već štuca na početku nove sezone Premijer lige. Sva tri boda sa "Old Traforda" je u drugom kolu odneo Kristal Palas.

Ponovo se pokazalo da izgleda "crvenim đavolima" je neophodno pojačanje na štoperskoj poziciji, jer je i sada zakazala odbrana.

Andros Taunzend je već u 7. minutu doneo prednost posle kašnjenja i loše postavke štopera.

U 72. minutu zahvaljujući VAR-u penal je dosuđen, iako diskutabilan, jer nije jasno da li je baš Megvajer udario loptu rukom, međutim, De Hea je odbranio udarac s "bele tačke" Džordana Ajua.

Međutim, 2 minuta kasnije ponovljen je penal, koji je ovog puta daleko sigurnije izveo Vilfred Zaha.

Poslednje pojačanje Junajteda, Doni van de Bek, je ušao u igru i odmah na debiju postigao gol da smanji na 2:1, ali umesto pokušaja da u poslednjih 10 minuta dođu do izjednačenja, domaćini su primili novi pogodak.

I on je bio deo Zahe u 85. minutu koji se tako osvetio brutalno timu koji ga je kupio, pa prodao posle samo 6 meseci.

Luka MIlivojević je u igru ušao u 88. minutu, dok Nemanja Matić nije uopšte bio u protokolu.

Premijer liga, 2. kolo:

Everton - Vest Bromvič Albion 5:2 (2:1) Kalvert-Luin 31, 62, 66, Rodriges 45, Kin 54 – Diangana 10, Pereira 47

Lids – Fulam 4:3 (2:1) Košta 5, 57, Klih 41p, Bamford 50 – Mitrović 34p, 67, Rid 62

Mančester junajted – Kristal Palas 1:3 (Van de Bek 80 - Taunzend 7, Zaha 74(p), 85)