ODMAH RADI SRPSKO-HRVATSKI TANDEM U HOFENHAJMU: Gaćinović asistirao za pobedu u 92. Gosti se gostili u Bundesligi!

Bundesliga, 1. kolo

Četiri pobede gostujućih timova i jedan remi prvog subotnjeg popodneva u novoj sezoni nemačkog prvenstva

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su u gostima ekipu Kelna sa 3:2, a novu sezonu u Bundesligi uspešno su počeli i Herta, Frajburg i Augzburg.

Uz dva gola Andreja Kramarića, u četvrtom minutu i trećem minutu nadoknade u prvom poluvremenu sa penala, i pogotkom Sebastijana Andersona u 22. minutu na poluvreme se otišlo s vodjstvo Hofenhajma od 2:1.

Dominik Dreksler je u 86. minutu izjednačio na 2:2, a pobedu gostima doneo je Kramarić svojim trećim golom na meču, u 92. minutu. Asistent kod pobedničkog gola bio je Mijat Gaćinović.

Fudbaleri Herte pobedili su danas u gostima ekipu Verdera sa ubedljivih 4:1.

Herta je golovima Petera Pekarika i Dodija Lukebakija u finišu prvog poluvremena povela sa 2:0, da bi pobedu gostujućeg tima u 62. minutu praktično potvrdio Mateus Kunja.

Devi Zelke je u 69. minutu pogodio za 1:3, a konačan rezultat postavio je Džon Kordoba u 90. minutu.

Fudbaleri Augzburga su u gostima bili bolji od Union Berlina sa 3:1. ; Ruben Vargas je u 41. minutu doneo prednost Augzburgu, Marius Butler je izjednačio u 75. minutu, da bi pobedu gostima doneli Mihael Gregorič i Andre Han golovima u 82, odnosno 89. minutu.

Frajburg je u gostima slavio protiv Štutgarta sa 3:2, dok su Ajntraht i Arminija odigrali nerešeno 1:1. Filip Kostić je odigrao čitav meč za ekipu iz Frankfurta.

Bundesliga, 1. kolo:

Petak

Bajern M. - Šalke 8:0

Ajntraht - Arminija 1:1 (Silva 62 – Soku 51)

Keln - Hofenhajm 2:3 (Anderson 22, Dreksler 86 – Kramarić 4, 45+3, 90+3)

Štutgart - Frajburg 2:3 (Kalajdžić 71, Vamangituka 81 – Petersen 8, Salaj 26, Grifo 48)

Union Berlin - Augsburg 1:3 (Bulter 75 – Vargas 41, Gregorič 83, Han 89)

Verder - Herta 1:4 (Selke 69 – Pekarik 42, Lukebakio 45+3, Kunja 62, Kordoba 90)