UZALUD FANTASTIČNI MITROVIĆ: Fulam bez čuda u Lidsu! Nova zvezda engleskog fudbala het-trikom razmontirala VBA!

Premijer liga, 2. kolo

Porazi novajlija u Premijer ligi

Objavljeno: 18:14h

Fulam je ostao bez čuda u Lidsu, uprkos fenomenalnom Aleksandru Mitroviću. Klub iz Londona je upisao i drugi poraz u prva 2 kola Premijer lige, pošto su izgubili 4:3 od domaćina.

Odmah da kažemo da je naš Aleksandar Mitrović blistao na ovom meču i postigao 2 gola, ali uzalud njegov trud kada ostatak ekipe, a posebno odbrana nisu na istom ili sličnom nivou.

Ekipa Marsela Bijelse je povela preko Košte već u 5. minutu, ali je Mitrović sa penala izjednačio u 34. Ipak, na odmor s prednošću odlaze "beli" koji su i sami dobili jedanaesterac u 41. minutu koji je u gol pretvorio Kliš.

Takoreći čim je počelo drugo poluvreme usledio je "blickrig" Lidsa, koji je od 50. do 57. minuta postigao dva gola preko Bamforda i opet Košte pa stekao preveliku prednost 4:3.

Ipak, Fulam se nije predavao, pa je Rid smanjio zaostatak, a na samo gol ih je primakao Mitrović svojim drugim pogotkom na meču, ovog puta glavom. Ostalo je još bilo 25 minuta za "kolibare" da pokušaju da izjednače i izbegnu poraz, ali nisu u tome uspeli.

U prvom meču dana Everton je razbio Vest Bromvič Albion 5:2, za koji nije bio ni u protokolu tek pridošli Branislav Ivanović.

Briljirala je nova nada engleskog fudbala Dominik Kalver-Luin sa het-trikom, a po jedan su dali Hames Rodrigez i Moiz Ken. Za VBA su golove dali Dijangana i Pereira.

Trebalo bi napomenuti da su gosti celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje i bez trenera pošto su isključenje zaradili Kiran Gibs i trener Slaven Bilić koji je izvređao arbitra Majka Dina.

Premijer liga, 2. kolo:

Everton - Vest Bromvič Albion 5:2 (2:1) Kalvert-Luin 31, 62, 66, Rodriges 45, Kin 54 – Diangana 10, Pereira 47

Lids – Fulam 4:3 (2:1) Košta 5, 57, Klih 41p, Bamford 50 – Mitrović 34p, 67, Rid 62