OMONIJA IZBACILA ZVEZDU: Sramota srpskog prvaka u Nikoziji - ništa od Lige šampiona!

liga šampiona

Sva dešavanja sa ovog meča pratili ste uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:02h

Crvena zvezda je ispala iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Sreća ovoga puta nije bila saveznik ekipe Dejana Stankovića. Fortuna je napustila redove srpskog šampiona, onda kad je to bilo najpotrebnije.

Hladan tuš je polio ceo tabor crveno-belih, a posebno Dejana Stankovića koji nije postavio taktiku za ovaj meč kako treba, što ga je koštalo šokantnog ispadanja od tima koji čak nije bio ni šampion svoje države.

Od starta se videlo da Omonija neće biti nimalo lak zalogaj. Iako sa gomilom veterana u timu, ekipa sa Kipra je od početka pretila Zvezdi iz svih pozicija. Prvi šok je viđen na isteku pola sata igre, kada je nakon kornera lopta ušla u mrežu, najviše zahvaljujući očajnoj komunikaciji Gobeljića i Borjana.

.Ipak, kamen sa srca im je skinuo Mirko Ivanić kada je na sjajan centaršut Bena odlično reagovao i glavom sproveo loptu u mrežu za 1:1.

Činilo se da je to dalo vetar u leđa Crvenoj zvezdi i da mogu do totalnog preokreta, međutim, Omonija je nastavljala da ugrožava odbranu i Borjana i samo pukom srećom nije postigla još koji pogodak.

Crveno-beli su preko Kataija i Bena imali svoje šanse u nastavku, ali je presudni detalj meča bila izmena Stankovića koji je odlučio da do tada najboljeg igrača Ivanića izvuče iz igre i šansu ukaže Jovančiću koji nije odigrao ni minut ove sezone.

Otišlo se u produžetke, gde je Falćineli bio prva strela u napadu, a Gavrić je ušao da osveži napad, što mu je zamalo uspeo kada je u finišu drugog produžetka šutirao tik preko prečke.

Penali su usledili, a Gavrić i Ben su sigurno realizovali svoje pokušaje, dok su Falćineli i Degenek očajno i uplašeno šutirali i tako izbacili svoju ekipu iz daljeg takmičenja.

Omonija je zasluženo otišla na megdan sa Olimpijakosom, pogodivši sva četiri udarca, a Zvezda će utehu tražiti u plej-ofu za Ligu Evrope.

GOLOVI

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ: Omonija je u plej-ofu za Ligu šampiona!

PENALI

120. minut - KRAJ: Penali će odlučiti putnika u plej-of!

111. minut - Dobar pokušaj Gavrića, umalo da postigne pogodak!

110. minut - Opao je ritam utakmice, kao da svi jedva čekaju jedanaesterce.

100. minut - Ništa bitno pomena se nije desilo u ovih deset minuta. Umesto Kataija u igri je Gavrić.

PRODUŽECI

90. minut - Igraće se još tri minuta, a onda meč ulazi u produžetke.

77. minut - I dalje nema golova u nastavku, a Dejan Stanković još uvek ne poseže za izmenama.

67. minut - Nestvarna reakcija Borjana! Ako je bio kriv za primljen gol, ovom intervencijom se itekako iskupio.

63. minut - Imala je sreće Zvezda, lopta je prohujala kraj gola Milana Borjana nakon šuta domaćina.

57. minut - Ben je imao veliku šansu! Ostaje 1:1.

53. minut - Fauliran je Vukanović, dobra prilika za Zvezdu sa oko 25 metara.

48. minut - Katai je imao odličnu šansu, ali Fabijano je sigurno intervenisao.

POLUVREME: Omonija - Crvena zvezda 1:1

45. minut - GOOOL: Ben je sjajno pronašao Ivanića koji glavom trese mrežu i poravnava na 1:1!

39. minut - Dobar pokušaj Kange! Samo korner za crveno-bele!

30. minut - GOL: Ekspresna kazna! Omonija vodi golom iz kornera, Borjan je morao bolje da reaguje. Zaista neverovatan pogodak Kiprana!

27. minut - Au, kakva šansa za Vukanovića! Napadač Zvezde se spetljao baš u trenutku kada je trebao da šutne!

26. minut - Ben je skočio između nekoliko igrača, a njegov udarac glavom završava iznad prečke.

20. minut - Grade crveno-beli igru, ne zaleću se, ali nema i dalje opasnosti po gol protivnika.

15. minut - Sanogo je dobio žuti karton. Moraće da se pazi do kraja susreta.

13. minut - Solidan pokušaj Ivanića sa distance! Vezista je šutirao, lopta odskočila ispred Fabijana, koji je uspeo da reaguje pravovremeno.

9. minut - Veći posed ima Zvezda, ali bez konkretnih prilika u uvodnom delu utakmice.

4. minut - Katai je uleteo u kazneni prostor, ubacio loptu u peterac, međutim, Fabijano nekako uspeva da izbaci loptu u polje.

3. minut - Prvi šut na meču imala je domaća ekipa preko Tijaga, ali lopta odlazi preko gola.

17.00 - Počela je utakmica između Omonije i Crvene zvezde.

SASTAVI

OMONIJA: Fabiano - Lang, Hubočan, Luftner, Ležijaks - Papulija, Žordi Gomez, Voiktor Gomeš, Tijago , Bautek - Kakuli

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo – Ben, Ivanić, Kanga, Katai – Vukanović