LUDI DERBI VALENSIJE NA STARTU PRIMERE: Račić igrao u velikom preokretu! Golman Valjadolida napravio kiks godine!

Primera, 1. kolo

Na "Mestalji" je odigran neverovatan meč

Objavljeno: 23:17h

Ludi, ludi valensijski derbi odmah na početku Primere. Prava poslastica za fuidbalske sladokusce u poslednjem nedeljnom meču 1. kola La Lige na "Mestalji" i pobeda Valensije nad Levanteom 4:2.

Ali daleko od toga da su "slepi miševi" došli lako od ovog trijumfa, jer su štaviše dva puta gubili na ovom meču, a Levanteu je poništen i još jedan gol.

Poveli su gosti na ovom meču već posle malo više od pola minute igre kada je Morales izveo solo prodor na početku meča i zatresao mrežu domaćina.

Ipak, izjednačenje je stiglo u 12. minutu preko Gabrijela.

Nakon toga Levante postiže još jedan pogodak u 20. minutu kada se lopta odbijala u petercu Valensije i golman branio nemoguće. Ipak, kasnije je na pregledu VAR-a ustanovljeno da je jedan igrač Levantea igrao rukom i pogodak je poništen.

Ali u 36. minutu Morales svojim drugim pogotkom na meču donosi novu prednost gostujućem timu. Na poluvreme se ipak otišlo sa rezultatom 2:2 jer je Gomez zatresao mrežu 3 minuta kasnije.

Valjeho u 76. minutu donosi kompletni preokret i vođstvo "slepim miševima", a pobedu je u četvrtom minutu sudijske nadoknade potvrdio isti igrač.

Za Valensiju je u ovom susretu nastupio i Uroš Račić koji je ušao u igru u 72. minutu.

Užasni kiks golmana koštao je Valjadolid pobede nad Real Sosijedadom.

Poveli su domaćini u 39. minutu preko Mičela, međutim, onda u 60. minutu slobodan udarac za goste iskosa sa velike razdaljine.

Lopez je hteo da ubaci loptu na peterac i delovalo je da će to lako pokupiti golman Masip jer mu je išla direktno u ruke, međutim, kroz te iste ruke mu je i prošla i završila u mreži.

Viljareal je odigrao samo 1:1 protiv povratnika u Primeru, Ueske.

Mafeo je u 42. minutu pogodio za 1:0, ali je bruku sprečio Moreno iz penala u 68. minutu.

Podsećamo da su i tri utakmice prvog kola Primere odložene, a u pitanju su mečevi Real Madrida, Barselone i Atletiko Madrida.