SRBIJA IZDRŽALA CELO POLUVREME S IGRAČEM MANJE: Orlovima slađi bod sa Turskom u Beogradu!
Reprezentacija Srbije, Foto: FSS

Liga nacija, 2. kolo

Sve najzanimljivije detalje sa meča možete da ispratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 22:46h

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 0:0 u drugom kolu Lige nacija sa reprezentacijom Turske.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića nisu imali gotovo nijednu pravu šansu, izuzev one Mitrovićeve sa kraja prvog poluvremena.

Turci su imali više od igre u nekim momentima, a posebno posle crvenog kartona koji je dobio Aleksandar Kolarov.

Turska je imala veliku šansu preko Jazičija u 78. minutu. Njega je proigrao Čengiz Under, ali je, srećom po naš tim, fudbaler gostiju promašio gol. Uzvratila je Srbija dva minuta kasnije, Tadić je lukavo, iz slobodnog udarca, potražio Mitrovića, ali je napadač Fulama zakasnio na centaršut.

Pokušavali su turski fudbaleri da iskoriste čoveka više u polju, opsedali su naš gol, ali je Srbija stvorila još jednu veliku šansu u 87. minutu. Na ubacivanje Gaćinovića startovali su Mitrović i rezervista Đuričić, ali ništa ni od toga.

Tako su sada Srbija i Turska na deobi poslednjeg mesta sa po jednim bodom.

KRAJ UTAKMICE! Srbija i Turska su podelile plen rezultatom 0:0.

61' Izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Nemanje Maksimovića u igri je Stefan Mitrović.

60' Turci koriste brojčanu nadmoć i polako stežu obruč oko našeg gola.

48' Aleksandar Kolarov je dobio drugi žuti karton, tačnije crveni, pa će sada Srbija morati da igra sa desetoricom poslednjih 40 minuta.

POLUVREME! Nijedna, ni druga ekipa nisu uspele na pravi način da zaprete golu protivnika, pa ćemo tako na pogotke morati da sačekamo do drugog dela igre!

44' Nakon velike greške Sujundžua Mitrović izbio sam pred golmana Gunoka, ali je prebacio ceo gol.

27' Nažalost, povredio se Darko Lazović, pa je njega morao da zameni Mijat Gaćinović.

17' I Turska je sada zapretila posle kornera, ali srećom po nas, šut je išao pored gola.

10' Nijedna prava prilika za sad. Srbija je pretila posle kornera, ali ništa od toga.

1' Utakmica je počela.

19.33 - Tumbaković je napravio tri izmene u odnosu na meč sa Rusijom. Na golu je konačno (HVALA BOGOVIMA SVIM) Predrag Rajković, u odbrani je umesto Maksimovića Aleksandar Kolarov, dok je Radonjić tu umesto Sergeja Milinković-Savića.

Srbija (3-5-1-1): Rajković - Milenković, Pavlović, Kolarov - Radonjić, Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić - Tadić - Mitrović.

Turska (4-2-3-1): Gunok – Čelik, Sojundžu, Kabak, Ali Kaldirim – Tufan, Kokdžu – Tekdemir, Unal, Jaziči – Karaman.