SAMURAJSKO VEČE U HUMSKOJ: Het-trik Asana kao sjajna uvertira Partizana pred meč sa Letoncima!

superliga, peto kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:39h

Sjajna uvertira Partizana pred meč u kvalfikacijama za Ligu Evrope! Crno-beli su ubedljivo pobedili Inđiju u petom kolu Superlgie Srbije rezultatom 5:0.

Igrač utakmice u Humskoj je Takuma Asano, koji je postigao het-trik i tako poslao poruku letonskom RFS-u, koji gostuje Partizan u četvrtak u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan je potpuno razbio tim Bratislava Živkovića i potvrdio veliku razliku u kvalitetu. Posebno dobro su odigrali u drugom delu, kada su gostima spakovali čak četiri gola.

Početak utakmice, koji je kasnio zbog spornog transparenta na južnoj tribini, nije nagoveštavao ovakav epilog utakmice.

Prilično dosadan i neubedljiv fudbal obeležio je uvod meča. 19. minut nam je doneo promenu na semaforu. Filip Stevanović je oboren u kaznenom, a sudija Anđelovski opravdano pokazao na belu tačku. Natho je bio siguran.

Drugo poluvreme nam je donelo pravu goladu i rapsodiju Asana, koji se tri puta upisivao u listu strelaca, a pored Japanca sjajan gol je postigao Saša Zdjelar.

Prvi gol Asana je bio posle sjajne kombinacije sa Zdjelarom, koji je nosio traku na večerašnjem meču. Drugi posle inteligentne asistencije Sadika, a treći je postigao uz veliku pomoć Đorđa Ivanovića.

KRAJ! Pobeda Partizana!

76. minut - GOOOOOL: Het-trik Takume Asana! Veliko veče za Japanca, koji se po treći put upisuje u listu strelaca. Ogromne zasluge za ovaj gol crno-belih idu na račun Đorđa Ivanovića.

65. minut - GOOOL! Novi pogodak Asana, koji je rutinski sproveo loptu u mrežu posle inteligentne asistencije Sadika.

60. minut - GOOOOOL! KAKAV POGODAK ZDJELARA! Kapiten Partizana na večerašnjoj utakmici razapeo je strelu sa 25 metara i bukvalno je pocepao mrežu Inđije.

50. minut - Nova velika šansa za Partizan. Sadik je sjajno šutirao glavom, ali ostaje 2:0.

48. minut - GOOOOL: Sjajna kobinacija Asana i Zdjelara, koju Japanac kruniše pogotkom! Partizan je duplirao prednost i napravio veliki korak ka pobedi. Četvrti gol za Asana ove sezone.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme utakmice u Humskoj.

Poluvreme: Partizan - Inđija 1:0

39. minut - U nekoliko navrata Inđija je ozbiljno zapretila Partizanu. Pokušao je Krneta sa distance, ali je ovaj pokušaj je bio prilčno bezopasan.

27. minut - Nova prilika za Partizan, ovoga puta je šutirao Asano. Mnogo bolje izgledaju crno-beli nakon postignutog pogotka.

26. minut - Zdjelar je oprobao šut sa distance, ali lopta je završila pored gola.

20. minut - GOOL: Natho je siguran sa kreča. Vodi Partizan sa 1:0.

19. minut - Penal za Partizan. Nema ovde nikave priče, Stevanović je pobegao čuvaru i sudija Anđelovski je opravdano pokazao na belu tačku.

10. minuta - Očigledno da je odlaganje utakmice uticalo na obe ekipe. Gledamo prično dosedan i bezidejan fudbal obe ekipe u dosadašnjem delu utakmice.

19:41 - Konačno je počela utakmica!

19:30 - Utakmica kasni zbog spornog transparenta na južnoj tribini stadiona Partizana.

18:40 - Poznati su sastavi za večerašnji duel. Opet ćemo gledati dobro poznati bekovski tandem crno-belih Urošević-Miletić, a u tim Partizana se vratio Natho.

Partizan:: Popović – Miletić, Vitas, Banjak, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik: Trener: Savo Milošević.

Inđija: Preković – Veličković, Krneta, Bakić, Protić – Đorđević, Purtić – Dimitrov, Bastajić, Eliomar – B. Ilić. Trener: Bratislav Živković.