ZVEZDA BACILA PETARDU NA EVROPU: Ben i Ivanić rešetali, prvi korak ka Ligi šampiona napravljen!
Zvezda u Ligi šampiona, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:56h

Fudbaleri Crvene zvezde veoma su lako savladali Evropu iz Gibraltara sa 5:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su od početka u jednom veoma laganom ritmu igrali protiv fudbalski nedoraslog protivnika i ovde rezultat nije dolazio u pitanje.

Meč su obeležili El Fardu Ben sa tri gola i Mirko Ivanić sa dva.

Afrikanac je bio strelac u 35. 44. i 52. minutu, a Ivanić u 78. i 87. minutu.

1 / 4 Foto: Starsport©

Gosti su na utakmici imali jednu sjajnu šansu pri rezultatu 0:0 sredinom drugog poluvremena, ali je Galjardo prebacio gol sa osam metara.

Čak i da je tada postigao gol, ne verujemo da bi crvneo-beli imali više problema.

1 / 5 Foto: Starsport©

Zvezda ide na pobednika iz meča Tirana i Dinamo Tbilisija.

Sva dešavanja sa meča pratili ste na Espreso.co.rs!

GOTOVO JE!!! 5:0 ZA ZVEZDU!

87' Novi gol Ivanića!!!! 5:0! Zvezda sa pola gasa rešava ovaj meč.

84' Kakvi driblinzi Kataia, nanizao je četiri driblinga, ali njegov šut brani Munjoz!

79' Novi gol, sada se upisao i Mirko Ivanić! 4:0!

77' Kanga je driblao u svom stilu, lopta se odbila do Vulića koji je tukao sa 18 metara, ali pored gola.

69' Katai je promašio nerealnu priliku. Imao je prazan gol, a sa šest metara šutira pored gola.

67' Ulazi Tomane umesto Spiridonovića.

65' Ništa bitnije se ne dešava na terenu, gost je nemoćan i indisponiran, dok Zvezda igra u laganom ritmu.

55' Sada pomalo nestvaran promašaj Bena sa peterca, poslao je loptu pored gola.

50' Milunović je poslao divan pas iza leša odrane gostiju za Siridonovića koji spaja Bena sa golom za 3:0!

46' Meč je nastavljen!

45' Gotovo je prvo poluvreme! 2:0 vodi šampion Srbije!

44' Gooooool! Ponovo Ben! Sada je sve čisto, iako protestuju igrači gostiju! Ponovo korner, ovaj put odbitak za Afrikanca!

35' Goooool! Strelac je Ben! Pogodio je prazan gol posle kornera, ali postoji velika sumnja da je bio u ofsajdu. Uskoro ćemo opširnije o toj situaciji.

27' Kakva prilika za goste! Sa sedam metara promašio je Galjardo, mnogo, ali mnogo sreće za Zvezdu!

24' Zvezda nastavlja da kruži oko kaznenog prostora, a sve lopte mora da pipne Kanga koji je apsolutno najdominantiji igrač na terenu za sad.

16' Ništa neočekivano na terenu. Zvezda plete napade, igra strpljivo, gosti iz Gibraltara su se povukli, ali vidi se da nemaju kvalitet. Verovatno će u jednom trenutku doći do umora što ci crveno-beli trebali da iskoriste za punjenje mreže.

12' Velika prilika za Bena! Posle centaršuta Ivanića šutira glavom sa nekoliko metara, ali nema gola!

1' Odmah prilika za Zvezdu, probao je Katai, ali brani nekako Munjoz!

21:00 - Meč na Marakani je počeo!

19.50 - Poznati su sastavi za ovaj meč...

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Sanogo - Spiridonović, Kanga, Ivanić, Katai - Ben.

Evropa (4-4-2): Munjoz - Badr, Kasado, Aviles, Olivero - Voker, Marko Rosa, Alvarez Kortes, Galjego - Galjardo Valdez, Riko Domingez.