LE: Sevilja u finišu srušila engleski bunker, Šathjor razbio Bazel - čeka nas pravi spektakl u polufinalu!

liga evrope, četvrtfinale

Šahtjor će se u polufinalu sastati sa milanskim Interom, a Sevilja ide na Mančester junajted.

Dobili smo sve polufinaliste Lige Evrope.

U mečevima odigranim u Nemačkoj, Šathjor i Sevilja bili su bolji od Bazela, odnosno Vulverhemptona i zasluženo se plasirali među četiri najbolja tima.

Što se tiče utakmice Šathjora i Bazela, ona je rešena već u prvom poluvremenu, pošto je Šahtjor u 22.minutu imao vođstvo od 2:0, dok je konačan rezultat bio 4:1.

Prvo je Žunior Moraeš već u drugom minutu doveo Ukrajince u vođstvo, posle kornera. Veliku grešku je napravio srpski golman Đorđe Nikolić koji je zaplivao u prazno i promašio čitavu loptu.

Na 2:0 je povisio Tajson u 22.minutu posle jedne brze i precizne akcije više igrača Šahtjora.

U nastavku je ukrajinski tim nastavio da dominira, a do trećeg gola su stigli u 75.minutu pošto je Alan Patrik sa bele tačke matirao Nikolića. Prethodno je Tajson srušen u kaznenom prostoru.

Na 4:0 povisio je Dodo, posle jedne sjajne akcije čitave ekipe koja je krenula od gola Šahtjora., da bi par minuta kasnije Van Volfsvinkel postigao utešni pogodak za konačnih 4:1.

Šahtjor će se u polufinalu sastati sa milanskim Interom.

U drugom meču Sevilja je savladala Vulverhempton sa 1:0 golom Lukasa Okamposa u 88.minutu.

Sve je moglo da bude drugačije da je Raul Himenez realizovao najstrožu kaznu u 13.minutu, međutim jako loš šut je odbranio Bono.

Sevilja od tog trenutka je bila mnogo bolji tim i potvrdila da je specijalista za Ligu Evrope.

Pobedu je doneo igrač koji je proglašen najboljom akvizicijom u španskoj Primeri, Lukas Okampos, posle sjajnog centaršuta Evera Banege glavom sproveo loptu u mrežu za veliko slavlje.

Sevilja će se u polufinalu sastati sa Mančester Junajtedom.