BAJERN PONIZIO ČELSI, BARSA RUTINIRALA NAPOLI: Imamo sve parove 1/4 finala Lige šampiona!
Liga šampiona, Foto: EPA/Valentin Flauraud

liga šampiona, 1/8 finala

Sva dešavanja sa mečeva pratili ste uz Espreso.co.rs

Fudbaleri Barselone i Bajerna poslednji su četvrtfinalisti Lige šampiona.

Kao što se i očekivalo, nije tu bilo previše drame, posebno u Minhenu gde su Bavarci slavili nad Čelsijem sa laganih 4:1. Time je potvrđena pobeda iz prvog meča od 3:0.

Katalonci su sa druge strane na svom terenu slavili sa 3:1, ali Napoli nije bio toliko lak plen kao Plavci u Nemačkoj.

Bilo je dobrih prilika za Italijane koji nisu iskorišćene. Sa šest metara je već u drugom minutu stativu pogodio Lorenco Insinje, a da je tad lopta ušla ko zna kako bi se meč odvijao...

Barsa je odigrala dobro taktički, poprilčno defanzivno, i oslonila se na individualni kvalitet svoje ekipe, pre svega Lea Mesija.

Posle kornera Ivana Rakitića u 10. minutu gol je dao Lengle, a pomenuti Argentinac je pokazao magiju 13 minuta kasnije divnim pogotkom.

Tačku na meč je stavio Luis Suarez sa bele tačke u 45. minutu, a par minuta kasnije sa 11 metara daje gol i Insinje.

U nastavku nismo videli previše uzbuđenja, osim nekoliko kvalitetnijih napada gostiju koji nisu dali razultat.

Što se tiče Bajerna i Čelsija, Nemci su pokazali surovu dominaciju i zašto se smatraju favoritima za osvajanje ušatog.

Strelci su bili Levandovski u 10. i 84. minutu, Perišić u 24. i Toliso u 76. minutu.

Počasni gol za goste dao je Abrahama pred kraj prvog poluvremena.

Evo i svih parova četvrtfinala!

Mančester Siti - Lion

Lajpcig - Atletiko Madrid

Barselona - Bajern Minhen

Atalanta - Pari Sen Žermen

Sva dešavanja sa mečeva pratili ste uz Espreso.co.rs!

GOTOVE SU UTAKMICE! Bajern - Čelsi 4:1, Barsa - Napoli 3:1!

90' Očekujemo kraj na oba meča u svakom trenutku.

84' Levandovskiiiiiiiiiiiii!!!! 4:1!

75' Toliso je ostao potpuno sam i posle centaršuta Levandovskog je lako savladao Kabaljera.

65' Napoli je mnogo konkretniji u ovim momentima, ali i Barsa mu dozvoljava to jer se povukla i čeka šansu. U Minhenu Bajern ređa šanse, Čelsi se grčevito brani i čudo je kako ovde nije ubedljivije vođstvo domaćih.

57' Povređen je Boateng, za sada nema većih uzbuđenja osim tog na obe utakmice.

46' Mečevi su nastavljeni

NEMA VARA, TO JE GOL! POLUVREMENA SU - BAJERN - ČELSI 2:1, BARSA - NAPOLI 3:1.

49' Pao je Mertens, penal za Napoli! Ali sačekajmo VAR...

45' VAR ponovo jaše, posle kraće pauze Čakir svira penal posle faula Kulibalija nad Mesijem. Izvođač je Suarez i precizan je!

43' Gooooool! Temi Abraham, 2:1!

34' VAR je doneo zakasnelu odluku, ništa od ovog gola Mesija! Igrao je rukom. A što je Čelsiju poništen gol i dalje ne znamo...

31' Šta radi Barsa! Novi gol Mesija, ovo nema ni na PES-u! Ponižavanje!

28' Hadson Odoi daje gol, sudija kaže VAR! Ništa od toga, ne znamo zašto, javljamo uskoro.

23' A u istom momentu gol za 2:0 postiže i Perišić u Minhenu!

23' KAKAV GOL LEA MESIJA! MAGIJA! Reči su nepotrebne ovde, samo pogledajte ovo!

21' Visi drugi gol u mreži Čelsija, probao je sada i Tomas Miler. U Barseloni Napoli pokušava nešto da smulja, ali Barsa se lepo zatvorila.

19' Slab ovaj Levandovski... 52 gola na 44 utakmice u ove sezone, a tresao je mrežu na 82 posto utakmica.

15' Čelsi ne zna gde bije, ovo preti da postane baš katastrofa.

11' Čakir pokazuje na centar, sve je regularno.

10' A vodi i Barsa! Strelac je Lengle posle kornera! Lepo je pogodio glavom, ali gleda se VAR!

7' Kabaljero ruši Levandovskog i to je penal! Poljak rutinski koristi šansu, 1:0!

4' Napoli je jako krenuo, već je imao tri ozbiljna napada za pet minuta. Bajern je takođe opasan na drugoj utakmici.

2' Umalo da napoli povede! Posle rikošeta Insinje je šutirao sa jedno šest metara i pogodio stativu!

21:00 - MEČEVI SU POČELI!

20:07- A evo i sastava za Barsa - Napoli!

20:06 - Imamo i sastave za duel Bajern - Čelsi!

19:53 - Dok čekamo sastave, podsetimo se već određenih parova četvrtfinala.