LŠ: Lion napravio čudo, Juventus ispao u osmini finala! Varan nestvarnim greškama omogućio Sitiju put u TOP 8!

osmina finala, revanš mečevi

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogliste da pratite uz naš "lajv-blog"

Poznata su prva dva putnika u četvrtfinale Lige šampiona.

Ekipe Liona i Mančester sitija uspešno su prebrodili prepreke zvane Juventus i Real Madrid i zalsuženo se našle među osam najboljih u Evropi.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Torinu, gde su izabranici Rudija Garsije odoleli favorizovanom Juventusu i uprkos porazu 1:2 uspeli da se domognu četvrtfinala.

Poveli su gosti golom Depaja sa bele tačke u 10. minutu meča, a izjednačio je Ronaldo na isti način u finišu prvog poluvremena.

Međutim, u nastavku je probuđeni Kristijano Ronaldo zategao sa više od 25 metara i "probušio" nesmotrenog Lopeza i uneo neizvesnost u meč.

Što se tiče meča na Ostrvu, Mančester siti je ostvario rezultat vredan četvrtfinala savladavši Real sa 2:1.

Poveli su izabranici Pepa Gvardiole nakon nestvarne greške Varana, koju su iskoristili Žesus i Sterling za ranu prednost. Izjednačio je Benzema sjajnim udarcem glavom na isteku pola sata utakmice i to je bio konačan rezultat prvog dela igre.

Ali, Varanu kao da nije bila dovoljna jedna greška, već je uspeo da napravi još jednu neverovatnu glupost i glavom bukvalno dodao loptu Žesusu kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

U četvrtfinalu sastaće se upravo pobednici ovih mečeva: Lion - Mančester siti

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

KRAJ: Mančester siti i Lion su prvi učesnici četvrtfinala Lige šampiona!

85. minut - Bez promena rezultata, igraće se još nekoliko minuta.

76. minut - Sjajan korner Dibale i onda odličan skok Ronalda, ali lopta odlazi preko gola.

GOOOL - Neverovatno! Varan ponovo pravi neverovatnu grešku, bukvalno poklanja loptu Žesusu koji je lako sprovodi u mrežu. Siti ima 2:1 i veoma blizu četvrtfinala!

66. minut - Sjajna odbrana Kurtoe! Žesus se sjajno snašao i uputio dobar udarac, međutim, ostaje 1:1.

GOOOL - Juventus je preokrenuo! Ronaldo je vratio svoj tim u život i sada im je potreban samo jedan pogodak za četvrtfinale!

60. minut - Bez uzbuđenja u nastavku...

50. minut - Real je odlučio da napadne Siti u nastavku i gotovo sve vreme od početka drugog dela ima loptu u nogama.

46. minut - Nastavljeni su mečevi!

GOOOL - Ronaldo u finišu prvog dela uspeva da izjednači u Torinu! Juventusu su potrebna još dva gola za plasman dalje.

42. minut - Penal za Juventus! Depaj je udario loptu rukom nakon slobodnog udarca Pjanića!

40. minut - Nestvarna odbrana Lopeza! Fantastično je "skinuo" slobodan udarac Kristijana Ronalda i ostavio svoj tim u prednosti.

GOOOL - Benzema uzvraća! Sjajan skok Francuza je bio dovoljan da poravna rezultat i učini duel potpuno neizvesnim!

21. minut - Pokušao je Benzema da ugrozi Edersona, ali ništa od izjednačenja u Engleskoj.

15. minut - Sterling još jednom pokušava i njegov udarac je završio malo preko prečke golmana Kurtoe.

GOOOL - Panjenka Memfisa Depaja! Sjajan pogodak holandskog napadača, sada je Juventusu potrebno tri pogotka za plasman dalje!

10. minut - Penal za Lion! Bernandeski je oborio Auara i sudija je pokazao na belu tačku!

GOOOL - Sterling pogađa protiv Reala! Siti sada ima veliku ukupnu prednost od 3:1!

8. minut - Auar preti šutem iz kolena, međutim Šćešni spašava svoj gol.

5. minut - Prva opasnost pred golom Liona, ali, u ofsajdu se našao De Liht.