Veče iz snova Zvezdinog deteta: Zapamtiće ga Superliga, a TSC može i sa igračem manje!

Superliga Srbije, 2. kolo:

Mladost u nadoknadi došao do pobede

Objavljeno: 21:46h

Fudbaleri TSC-a pobedili su danas u gostima ekipu Rada sa 3:1, u utakmici trećeg kola Super lige Srbije.

TSC je poveo već u prvom minutu golom Đure Zeca, šest minuta kasnije izjednačio je Saša Jovanović, da bi novo vodjstvo gostujućem timu doneo Vladimir Siladji u 20. minutu.

Ekipa TSC-a je minut kasnije ostala sa igračem manje na terenu pošto je Bojan Balaž dobio crveni karton, ali je golom Nenada Lukića u 75. minutu TSC potvrdio pobedu i stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni.

Istim rezultatom slavio je i Spartak na gostovanju Bačkoj. Sva tri gola za drugu pobedu subotičkog tima postigao je Lazar Tufegdžić, Zvzedino dete, dok je strelac jedinog pogotka za Bačku bio Nikola Žakula.

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu Napredak sa 3:0, golovima Luke Lukovića, Nedeljka Piščevića i Vladimira Otaševića.

Metalac je preokretom na svom terenu slavio protiv Mačve sa 2:1, Mladost je u Surdulici pobedila Radnik sa 3:2 golovima u Obijore Odite i Djordja Babića u 91. i 94. minutu, dok je Proleter u gostima bio bolji od Zlatibora sa 2:0.

Crvena zvezda je na svom stadionu bila sigurna protiv Radničkog iz Niša (3:0), dok je ranije danas Novi Pazar pobedio Partizan (3:2), a Voždovac Indjiju (1:0).

Inđija – Voždovac 0:1 (0:1) Stojčev 25

Crvena zvezda – Radnički Niš 3:0 Nikolić 43, Spiridonović 45+1, Katai 76

Javor – Napredak 3:0 (1:0) Luković 28, Piščević 61, Otašević 89

Novi Pazar – Partizan 3:2 (1:0) Nedeljković 22p, Perić 73, Miletić 78ag - Suma 59, Asano 70

Bačka – Spartak Subotica 1:3 (1:2) Žakula 38 - Tufegdžić 2, 36, 76

Metalac – Mačva 2:1 (2:1) Pečelj 25, Vasiljević 43 - Marković 17

Rad – TSC 1:3 (1:2) Jovanović 7 - Zec 1, Silađi 20, Lukić 75

Radnik – Mladost 2:3 (1:1) Makarić 44, Mitošević 80 - Mićević 25, Obiora 90+1, Babić 90+4

Zlatibor – Proleter 0:2 (0:2) Bačanović 17, Živojinović 21