NAJLUĐI MEČ ZA TITULU OVE SEZONE: Bivši igrač Zvezde napravio penal, a njegov tim ostao bez pehara!

neviđeno

Doneta je odluka da pobednik bude šampion

Koronavirus je uspeo sve da poremeti, pa i da tako natera čelnike rumunskog prvenstva da naprave neverovatan izbor. Naime, na kolo pre kraja Kluž je imao dva boda više od Univerzitatee iz Krajove, ali je tim iz Krajove imao utakmicu manje protiv Astre. Ta utakmica nije odigrana zbog pandemije i zaraženosti igrača Astre, a naknadni termin nije dozvoljen jer je UEFA tražila šampione svih prvenstava do 3. avgusta u ponoć.

Šta su Rumuni uradili? Doneta je odluka da pobednik meča Krajova - Kluž bude šampion, da se igraju produžeci i penali ako bude nerešeno. Ipak, nije došlo do toga, Kluž je slavio sa 1:3, jedan od tragičara Krajove jeste nekadašnji defanzivac Zvezde Uroš Ćosić koji je skrivio penal pred kraj meča. Krajova je povela preko Nistora u 10. minutu, da bi izjednačio Vinisius u 36. minutu. Boli je doneo prednost gostima u 56. minutu, a konačnih 1:3 postavlja Deak iz penala u 77. minutu utakmice.