FIORENTINA IŠUTIRALA SPAL U SERIJU B: Leće ispao iz lige, spuštena zavesa na sezonu 2019/20...
Aleksa Terzić, Foto: Printscreen/Youtube/FootBall My Life

SERIJA A, poslednje kolo

Fiorentina je sa 3:1 slavila nad SPAL-om u poslednjem kolu Serije A i na taj način ga neslavno ispratila u drugu ligu - Seriju B, kao poslednjeplasiranu ekipu.

Bio je to mč bez velikog takmičarskog značaja, ali se Viola potrudila da pobedom završi sezonu.

Povela je na u 30. minutu pogotkom Dankana, ali je domaćin ubrzo izjednačio. U nastavku, “uspavanka” je trajala do finiša kada su Kuame i Pulgar sa penala obezbedili trijumf gostima.

U startnoj postavi tima iz Firence bili su Nikola Milenković i Dušan Vlahović, a pred kraj je na teren kročio i Aleksa Terzić, koji je gotovo celu sezonu presedeo na klupi.

Mladi levi bek je na terenu proveo oko minut, a u celoj sezoni ukupno šest. U domaćem timu, od početka je igrao iskusni Nenad Tomović.

U ostalim mečevima poslednjeg dana poslednjeg kola Serije A Bolonja i Torino su remizirali sa 1:1, Đenova je bila bolja od Verone sa 3:0, Parma u gostima od Lećea sa 3:4, dok je Udineze slavio protiv Sasuola sa 0:1, takođe u gostima.

Zbog svega toga, Leće je novi član Serije B, jer je moralo da pobedi Parmu, a da Đenova ne pobedi Veronu.

Serija A, 38. kolo:

Breša – Sampdorija 1:1 (0:1) (Toregrosa 49. penal – Leris 41, ck. Askildsen 90+2)

Milan – Kaljari 3:0 (1:0) (Klavan 11. autogol, Ibrahimović 55, Kastiljeho 57)

Atalanta – Inter 0:2 (0:2) (D’Ambrozio 1, Jang 20)

Juventus – Roma 1:3 (1:2) (Iguain 5 – Kalinić 23, Peroti 44. penal, 52)

Napoli – Lacio 3:1 (1:1) (Ruiz 9, Insinje 54. penal, Politano 90+3 – Imobile 22)

SPAL – Fiorentina 1:3 (1:1) (D’Alesandro 39 – Dankan 30, Kuame 89, Pulgar 90+4 penal)

Bolonja – Torino 1:1 (1:0) (Svanberg 18 - Zaza 66)

Đenova – Verona 3:0 (3:0) (Sanabrija 13, 25, Romero 44)

Leće – Parma 3:4 (2:2) (Barak 40, Mekarijelo 45, Lapadula 69 - Lućoni ag 11, Kaprari 24, Kornelijus 52, Ingleze 67)

Sasuolo – Udineze 0:1 (0:0) (Okaka 53)