NOVI PAZAR NIJE NI OZNOJIO ZVEZDU: Katai je klasa, Vulić bombom poručio - Stankoviću, gledaj šta ja umem!

Superliga Srbije, 1. kolo

Sva dešavanja na ovoj utakmici ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 22:37h

Ubedljivo, sigurno i furiozno je Crvena zvezda ušla u novu sezonu Superlige! Na Marakani je pao povratnik u elitni rang takmičenja, Novi Pazar, 3:0 u 1. kolu domaćeg prvenstva.

Rutinski odraditi posao - ta floskula je svoju osnovnu primenu imala na stadionu "Rajko Mitić" ove subotnje večeri.

Na vreme su crveno-beli načeli protivnika i već posle 13 minuta imali veliko vođstvo od 2:0, a odmah je došlo do izražaja koliko će pojačanje biti povratak Aleksandra Kataija.

Možemo već sada reći da teško da ima takvog igrača u Superligi kao što je iskusni momak iz Srbobrana koji je već u 7. minutu demonstrirao svoje kvalitete kada je nonšalantno iz prve proturio loptu kroz noge Marinkoviću, a onda ka na tacni na petercu poslužio drugog novajliju, Spiridonovića, a ovome nije bilo teško da zatrese Drobnjakovu mrežu.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, a strelac je bio iz penala Mirko Ivanić.

Kurdić je vukao Tomanea u šesnaestercu, a arbitar Bojan Nikolić nije imao dilemu i pokazao na "belu tačku".

Dva gola su bila postignuta na vreme i to je omogućilo ekipi Dejana Stankovića da u nastavku odrađuje posao, a nije da su im gosti iz Novog Pazara to otežavali, jer gotovo da nisu ni prelazili na protivničku polovinu.

U drugom poluvremenu Miloš Vulić se svim silama potrudio da se nametne Stankoviću i da ga ima u vidu već za naredni meč u startnoj postavi, i moraće o tome da razmisli dobro strateg šampiona Srbije, posebno posle onog fantastičnog pogotka iz slobodnog udarca u 81. minutu.

Time je stavljena tačka na i.

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR 3:0 (2:0) (Spiridonović 7, Ivanić 13p, Vulić 81)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić (Gobeljić 75), Pankov, Eraković, Rodić, Sanogo (Jovičić 65), Nikolić, Ivanić (Ben 65), Spiridonović, Katai (Vulić 46), Tomane (Vukanović 75).

NOVI PAZAR: Drobnjak, Vukajlović, Kurdić, Delimeđac (Vlajković 67), Marinković, Tomić, Nedeljković, Kecap (Kurti 67), Dacić (Dragutinović 33), Resić (Hadžibulić 46), Kovačević.

1 / 34 Foto: Starsport©

Sva dešavanja na ovoj utakmici ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

90. minut - Kraj utakmice!

81. minut - GOOOL! Jurio pogodak Miloš Vulić od kad je zamenio Kataija na početku drugog poluvremena i postigao ga je, i to na kakav način. Njegova specijalnost, slobodan udarac, a šut tako precizan da je ubio pauka u rašljama gola Novopazaraca.

73. minut - Nema promene rezultata. Ponovo je u prilici bio Vulić, ali mu je izbijena lopta na koju je natrčao Gajić, ali ne pogađa mrežu gostiju.

63. minut - Tuče Vulić iz svih pozicija, čim dobije malo prostora. Sada je lopta proletela tik uz stativu.

53. minut - Opasan šut Vulića, ali je Drobnjak uspeo da ukroti tu loptu.

52. minut - Zvezda diktira tempo, vidi se želja domaćina da što pre dođe do trećeg gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Vulić je zamenio Kataija koji još nije dovoljno fizički spreman.

1 / 13 Foto: Starsport©

45. minut - Kra prvog poluvremena! Zvezda zasluženo vodi 2:0!

34. minut - Sjajan volej Kataija, ali je Drobnjak odlično reagovao i odbranio šut Zvezdinoj desetki.

29. minut - Lukav potez Sanoga, petom je šutirao na prvoj stativi nakon što mu je Spiridonović "dodao" iz kornera.

21. minut - Dobra asistencija NIkolića, ali Katai i Ivanić nisu uspeli da nadmudre Drobnjaka.

18. minut - Šansa za Pazar, Tomić je pogodio stativu psole kontranapada.

15. minut - Još jedna šansa za Zvezdu, Spiridonović je centrirao, a Tomane je glavom šutirao pored gola.

13. minut - GOOOL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Mirko Ivanić iz penala. Poslao je golmana na desnu stranu, te šutirao u levu.

11. minut - PENAL! Kurdić je vukao Tomanea i Bojan Nikolić je s razlogom pokazao na belu tačku.

7. minut - GOOOL! Crvena zvezda već vodi 1:0 golom Spiridonovića. Odlična saradnja dva letošnja pojačanja. Katai je dobio loptu od Ivanića i sjajnim driblingom i provlačenjem lopte kroz noge prošao do ivice peterca i onda kao na taci poslužio Spiridonovića.

18.30 - Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Eraković, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Spiridonović, Katai, Tomane.

Novi Pazar: Drobnjak, Vukajlović, Kurdić, Delimeđac, Marinković, Tomić, Nedeljković, Dacić, Resić, Kovačević, Kecap.

Crvena zvezda u novu sezonu ulazi i sa novom garniturom dresova koji će premijerno biti predstavljeni na ovom meču.