DRAMA U ČEMPIONŠIPU: Mitar najbolji strelac, Bilić u Premijer ligi!
Aleksandar Mitrović, Foto: AP

za infarkt

I VBA i Brentford i Fulam su primili golove, pa su svi "iz minusa" tražili golove za Premijer ligu.

Bilo je dosta dramatično u poslednjem kolu Čempionšipa u kom su tri kluba napala jedino preostalo direktno mesto u Premijer ligi.

Ali, njemu se radovao Vest Bromvič Albion i njegov menadžer Slaven Bilić, pošto su na svom "Hortonsu" remizirali sa Kvins Park Rendžersom rezultatom 2:2 (1:1).

To je bilo dovoljno jer je Brentford izgubio na svom terenu od Barnslija (1:2).

Fulam je takođe sa 1:1 podelio bodove sa Viganom, što mu je donelo četvrtu poziciju na kraju, te će Aleksandar Mitrović i drugovi kroz plej-of pokušati da dođu do elite.

Timovi koji su jurili plasman u najviši rang u prvih pola sata su mirovali. A onda šok!

Prvi je preokrenuo VBA golovima Diangane u 44. i Robinsona u 50. minutu, ali je Eze ubrzo doneo 2:2 u 61. minutu i pola sata pre kraja sve je bilo moguće.

U međuvremenu izjednačio je i Fulam golom Neskensa Kebana, a i Brentford je preko Da Silve u 73. minutu došao na gol od Premijer lige.

Pred poslednjih 15 minuta čekala nas je drama. VBA je strepeo, Brentford i Fulam napadali, ali je Barnsli bio taj koji je dao gol.