ŠOK U MANČESTERU: Junajted imao pobedu, pa je prosuo u 96. minutu!
Mančester junajted, Foto: AP Photo/Dave Thompson

Premijer liga, 35. kolo

Sada samo ostaje da ne uprskaju nešto do kraja, jer se trenutno nalaze na trećem mestu tabele

Objavljeno: 23:10h

Fudbaleri Mančester junajteda pokazali su da igraju možda i najbolji fudbal posle pauze zbog pandemije koronavirusa, ali su u okviru 35. kola Premijer lige samo remizirali sa Sautemptonom rezultatom 2:2 (2:1).

Iako je gost bolje otvorio meč, poveo u 12. minutu golom Armstronga, ekipa Olea Gunara Solskjera je pokazala od čega je sazdana i pogocima Markusa Rašforda i Antonija Marsijala između 20. i 23. minuta preokrenula situaciju u svoju korist.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je Obafemi u sedmom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena doneo svom timu veliki bod.

Junajted sada ima bod više od četvrtoplasiranog Čelsija i nalazi se na trećem mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona, dok je Sautempton i dalje siguran na 14. mestu.

Subota:

Votford – Njukasl 2:1 (0:1) (Dini 52p, 82p – Gejl 23)

Norič – Vest Hem 0:4 (0:2) (Antonio 11, 45+1, 54, 74)

Liverpul – Barnli 1:1 (1:0) (Robertson 36 – Rodrigez 69)

Šefild j. – Čelsi 3:0 (2:0) (Mekgoldrik 18, 77, Mekburni 33)

Brajton – M. Siti 0:5 (0:2) (Sterling 21, 53, 81, Žesus 44, B. Silva 56)

Nedelja:

Vulvs – Everton 3:0 (1:0) (Himenes 45+3p, Dendoker 46, Žota 74)

Aston Vila – Kristal Palas 2:0 (1:0) (Trezege 45+4, 59)

Totenhem – Arsenal 2:1 (1:1) (Son 19, Alderveireld 81 – Lakazet 17)

Ponedeljak:

M. Junajted – Sautempton 2:2 (2:1) (Rašford 20, Marsijal 23 – Armstrong 12, Obafemi 96)