DINAMO POMODREO U ZAGREBU: Pet golova, crveni, promašen penal i Hajdukov šamar!
Detalj sa meča Dinamo - Hajduk, Foto: Printscreen/Youtube

kakav meč!

Ova pobeda za Hajduk neće mnogo značiti jer je tim još ranije izgubio šansu za Ligu šampiona

Objavljeno: 23:32h

Ekipe Dinama i Hajduka odigrale su na Maksmiru fenomenalan derbi u 34. kolu HNL-a koji je završen pobedom Splićana od 3:2.

Domaći su poveli u ovom susretu u 13. minuti preko Ivanušeca, da bi samo devet minuta kasnije gosti promašili penal. Neprecizan je bio Caktaš. Ipak, mladi Čuić ispravlja stvari u 31. minuti za Hajduk i donosi poravnanje rezultata.

Pred sam kraj prvog poluvremena Dinamo oistaje sa desetoricom jer je crveni karton dobio Amer Gojak.

U drugom poluvremenu Dinamo opet vraća prednost i to preko Oršića u 61. minutU. Kada se mislilo da bi tri boda trebala ostati u Zagrebu, Splićani su se spektakularnim preokretom u samom finišu pobrinuli da to ne bude tako.

Prvo je u 81. minutU Čuić drugim golom na meču donio novo poravnanje, da bi četiri minuta pre kraja TEofil Katerin autogolom donio pobedu gostima.

Ova pobeda za Hajduk neće mnogo značiti jer je tim još ranije izgubio šansu za Ligu šampiona, ali svakako će biti lep način da se sezona privede kraju. S druge strane, Dinamo je i s novim/starim trenerom Zoranom Mamićem nastavio nizati loše rezultate.