PONIŽENOM LESTERU VISI LIGA ŠAMPIONA: Totenhemu derbi sa Arsenalom, trzaj Aston Vile, Vulverhempton gazi!
Fudbaleri Lestera, Foto: EPA

35. kolo premijer lige

Everton je u poslednje tri utakmice bez pobede, posle 14. poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 45 bodova.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su danas na svom terenu Evrton sa 3:0, u utakmici 35. kola Premijer lige i popeli se na šesto mesto na tabeli.

Vulverhempton je poveo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Raula Himenesa iz penala, a prednost je udvostručio Leon Dendonker pogotkom u 46. minutu. Konačan rezultat postavio je Diogo Žota golom u 74. minutu.

Vulverhempton je prekinuo niz od dva poraza, a posle 14. pobede popeo se na šesto mesto na tabeli sa 55 bodova, tri boda manje ali i utakmicom više od petoplasiranog Mančester junajteda. Sedmoplasirani Šefild junajted ima 54 boda.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu u londonskom derbiju Arsenal sa 2:1, u utakmici 35. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 16. minutu lepim golom Aleksandra Lakazeta sa 20-ak metara. Tri minuta kasnije, posle nesporazuma medju odbrambenim igračima domaćih Seada Kolašinca i Davida Luiza, izjednačio je Son Hjung Min.

Pobedu Totenhemu doneo je Tobi Aldervejreld golom u 81. minutu.

Obe ekipe se bore za plasman u Ligu Evropa. Totenhem je ostvario 14. pobedu i zauzima osmo mesto na tabeli sa 52 boda, dva manje od Šefild junajteda na sedmom mestu koje vodi u kvalifikacije.

Arsenal na devetom mestu ima 50 bodova, koliko ima i desetoplasirani Barnli.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu Kristal Palas sa 2:0, u utakmici 35. kola Premijer lige i ostali u trci za opstankom u ligi.

Kristal Palas je prvi postigao gol u osmom minutu, ali je pogodak Mamadua Saka poništen nakon što je posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno da je igrao rukom.

Oba gola na utakmici postigao je Trezege, u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 59. minutu.

Aston Vila je prekinula niz loših rezultata i posle tek osme pobede u prvenstvu popela se na 18. mesto ispred pretposlednjeg Bornmuta i prva je u zoni ispadanja sa 30 bodova. Četiri boda više ima Votford, koji je prvi u sigurnoj zoni.

Kristal Palas je pretrpeo 15. poraz i 14. je na tabeli sa 42 boda.

A kakav je šama popio Lester!

Iako su do skoro bili viđeni u Ligi šampiona, moraže dobro, ali baš dobro da se oznoje do kraja sezone.

Lisice je na razmontirao Bornmut sa čak 4:1!

Kada Je Džejmi Vardi pogodio u 23. minutu činilo se da ovde neće biti šokova, kad ono...

Domaći su odigrali drugo poluvreme iz snova i redom su pogađali - Stanislas, Solanke, Evans (a.g) i opet Solanke!

Bornmur je takođe i živ u borbi za opstanak!