BARSA JE ŽIVA: Atletiko i definitivno u Ligi šampiona!
FK Barselona, Foto: EPA/ ALBERTO ESTEVEZ

primera, 36. kolo

Barsa sada ima bod manje od prvoplasiranog Reala, ali i meč više

Fudbaleri Osasune pobedili su danas na svom terenu Seltu sa 2:1, u utakmici 36. kola španske Primere.

Santi Mina je u desetom minutu doneo prednost Selti, ali je domaći tim do kraja meča preokrenuo rezultat golovima Enrika u 23. i Hosea Arnaisa u 91. minutu.

Osasuna je upisala 12. pobedu u šampionatu i 11. je na tabeli sa 48 bodova, dok je Selta na 16. poziciji sa 36.

Fudbaleri Osasune u narednom kolu gostuju Barseloni, dok će Selta dočekati Levante.

A fudbaleri Barselone su ostali u trci za titulu.

Slavili su Katalonci sa 1:0, a strelac je bio Arturo Vidal koji je pogodio u 15. minutu posle asistencije Lea Mesija.

Argentinac je tako postao prvi čove u istoriji Primere koji je dao 20 golova i podelio 20 asistencija u jednoj sezoni.

Barsa sada ima bod manje od prvoplasiranog Reala, ali i meč više.

A u poslednjem meču dana Atletiko Madrid je uspeo da savlada večeras odličan Betis sa 1:0.

Strelac je bio Dijego Košta u 74. minutu.

Pre toga je isključen Ermoso pa su Jorgandžije uspele da dođu do trijumfa i sa igračem manje.

Atletiko će i naredne sezone igrati Ligu šampiona.